Hendek’te Mevsimlik Tarım işçilerini ziyaret ettiler…

Hendek’te Fındık Dalları yine yeşerdi, İlçemiz Hendek genelinde fındık hasatı yapılmayı sürdürülürken, her yıl olduğu gibi bu yılda, mevsimlik tarım işçileri ilçemiz Hendek mahallerine fındık toplama faaliyetlerini sürdürmek için geldi. Korona virüs pandemi dolayısıyla ilçe genelinde birtakım önlemler alındı.

Güncel Haberler 21.08.2020, 18:09
Hendek’te Mevsimlik Tarım işçilerini ziyaret ettiler…
© HENDEK HABER

Hendek Kaymakamlığı ve Belediye, Sağlık müdürlüklerince bir takım önlemleri içeren 4 sayfalık önlem ve yapılması gerekenler konulu kararlara imza atıldı. Salgın Hastalık korona nedeniyle bu yılki önlemler daha da artırılarak, ziyaretler sıklaştırıldı.

Hendek’e gelen mevsimlik tarım işçilerinin çalışma şartları, ulaşım ve barınma şartlarının iyileştirilmesi hususunda coronavirus genelgeleri kapsamında çalışmaları uygulamaya çalışıyorlar.

Hendek’te Mevsimlik Tarım işçilerini ziyaret ettiler…

Hendek Kaymakamlığı ve Hendek Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü ile İlçemizde faaliyet gösteren özel bir fındık fabrikası yetkilileri, mevsimlik tarım işçilerini ziyaret ederek COVİD-19 tedbirleri anlatıldığı öğrenilirken, içinde bulunduğumuz salgın hastalığa dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgilendirmelerde bulundukları öğrenildi.

Yorumlar (2)
Aynur Tok 1 yıl önce
belediye yetkilileri neden işçilerin suratına bakamıyor neden yere bakıyor hiç düşündünüz mü, gerekli önem verilmediğinden ola bilir mi ne hakla utanmadan karşımıza geçip uyarıyorsunuz
Seyfi Arslan 1 yıl önce
Aynur hanım öncelikle bizim herkesin yüzüne bakabilecek yüzümüz var, ama oradaki vatandaşlar güneydoğudan gelen mevsimlik işçiler bir erkek olarak direk gözlerinin içlerinemi baksak iyi olurdu.!!!