Hendek’te kaldırım işgalleri kazalara sebebiyet veriyor…

İlçemiz Hendek’te merkez mahalelerde kaldırımları yenileme çalışmaları belediye ekiplerince sürdürülmekte. Sürdürülen çalışmalar esnasında araçlarını gelişi güzel park eden sürücüler yaşanması muhtemel kazalara davetiye çıkarıyor.

Güncel Haberler 17.07.2020, 17:48 17.07.2020, 17:55
Hendek’te kaldırım işgalleri kazalara sebebiyet veriyor…

Sürdürüler kaldırım çalışmalarında gelişi güzel park eden sürücüler nedeniyle zaman zaman diğer sürücülere zor anlar yaşatarak, maddi hasarlı kazaların yaşanmasına neden olduklarını unutmaktalar.

Başpınar Mahallesi Konuklar Caddesi üzerinde yaşanan olayda, gelişi güzel park eden sürücü nedeniyle maddi hasarlı bir kaza meydana geldi. Kaza sonrasında çevrede faaliyet gösteren bir esnaf şu paylaşımda bulunarak, yetkilileri şehrin trafik düzenini sağlanması için göreve böyle davet etti.

“Bu araç yüzünden biraz önce burada hasarlı kaza oldu… Belediye istediği kadar yayalar için kaldırım yapsın... Nereye park edileceğini bilmeyen insanlarımız var maalesef… Şimdi yaya bu kaldırımı nasıl kullanacak? Trafik ceza kesse caydırıcı olabilir kanaatindeyim… Yoksa bu kaldırım ve yol çalışmaları birşey değiştirmeyecek…”

Hendek’te kaldırım işgalleri kazalara sebebiyet veriyor…

Yanlış parklanmalar ve yol işgalleri nedeniyle, gergin anların yaşandığı İlçemiz Hendek’te sürdürülen çalışmaların ve park alanların dışında yapılan parklanmalara karşı önlemlerin alınmaması durumunda maddi hasarlarlı kazaların artarak süreceği düşünülüyor.

Yorumlar (2)
Cemil 2 yıl önce
Başpınar Mahallesi yol çalışması sıkıntı oldu. Yollar iyice daraldı. Vatandaş ne yapsın. Haklı olarak park edecek. Esnaf sıkıntıda. Yollar çok dar, bir bilene sormak lazım.
Onur Eren 2 yıl önce
Belediyemizin eline sağlık. Bizim sokağımızda stabilize yol, çukur dolu. Biz yolumuza bakım yapılmasını istediğimizde muhtarımız altyapı gelecek ondan sonra diyor. Haberde gördüğümüz sokaklar da bizim mahallede, oralara alt yapı mı gelmeyecek,yoksa muhtarımız bizimle eğleniyor mu?
29
açık