Hendek'te Gaffar Okkan anma programları kapsamında zirvede etkinlik

Hendekli Şehit Emniyet Müdürü A.Gaffar Okkan’ı anma programları kapsamında Hendek Dikmen zirvesine yürüyüş düzenlendi.

Güncel Haberler 23.01.2020, 21:27 23.01.2020, 22:51
Hendek'te Gaffar Okkan anma programları kapsamında zirvede etkinlik

GAFFAR OKKAN İÇİN YÜRÜDÜLER - ZİRVEDE ANMA ETKİNLİĞİ

Şehit Emniyet Müdürü A.Gaffar Okkan’ı anma programları kapsamında Dikmen zirvesine yürüyüş düzenlendi.

HENDEK ŞEHİDİNİ UNUTMADI

Dev Türk bayrağı ve A.Gaffar Okkan’ın posterinin açıldığı yürüyüşe, Hendek Belediyesi Başkanı Turgut Babaoğlu, Hendek Belediyesi Güreş İhtisas Kulübü ve Karate Kulübü sporcuları, Sakarya Arama Kurtarma Ekibi (SAKE), TRAC Sakarya Şube temsilciler, Dikmen mahalle sakinleri ve profesyonel fotoğrafçılar katıldı.

ETKİLİ KAR YAĞIŞINA RAĞMEN

1,5 metreyi bulan ve yoğun kar yağışının olduğu Dikmen’de posterlerle yürüyen Babaoğlu ve beraberindeki zirvede Türk Bayrağı, Atatürk ve Gaffar Okkan posterleriyle fotoğraf çekildi. Yürüyüşe katılanlar, ‘Şehitler ölmez vatan bölünmez’, ‘Her şey için vatan için’ sloganları attı. Etkinlik sonunda katılımcılara ikramlar yapılırken, anlamlı yürüyüşe katılanlar karla kaplı Dikmen zirvesinin güzelliğine hayran kaldı.

RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUZ

Başkan Babaoğlu, Şehit Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan’ı rahmetle ve minnetle andıklarını ifade ederek, “ Bu anlamlı etkinlik nedeniyle SAKE ekibine, sporcularımıza ve vatandaşlarımıza çok teşekkür ederim. A.Gaffar Okkan başta olmak üzere tüm aziz şehit şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyoruz” dedi.

ANMA PROGRAMLARINA DAVET

Anma programları 24 Ocak Cuma günü saat 10:30’da şehidimiz kabri başında düzenlenen törenle devam edecek. Ardından Tepecik Ali Gaffar Okkan Camiinde mevlid-i şerif okutulacak, saat 14:30’da ise Atatürk Parkı içi Nikah ve Toplantı salonunda resim sergisi açılacak. Son olarak saat 16:00’da ise Hendek Yeni Spor Salonunda Veteranlar Hentbol Turnuvası düzenlenecek. Etkinlikler tüm Sakarya halkı davet edildi. 

Yorumlar (1)
Erol Kumaş 1 yıl önce
Allah rahmet eylesin mekani cennet olsun
Namaz Vakti 23 Ocak 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
parçalı bulutlu