Hendek İkinci OSB de meraklarını giderdiler...

Nasıl Yapılır? projesi kapsamında Hendek 2.OSB’de yer alan bir gıda firmasını gezdiler. Kıroğlu, “Maceracı çocuklarımız gitmiş oldukları tesiste ilk olarak tesis hakkında bilgiler aldılar. Günlük hayatta sıkça tükettiğimiz içeceklerin ilk aşamadan ambalaj aşamasına kadar olan serüvenine tanıklık ettiler” dedi.

Güncel Haberler 13.04.2019, 10:43 13.04.2019, 10:58
Hendek İkinci OSB de meraklarını giderdiler...

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Yaşayarak Öğrenme Macera Pak’ta projeler devam ediyor. Bu kapsamda öğrenciler ‘Nasıl Yapılır’ projesi içinde üretim tesislerini gezmeye devam ediyor.

Maceracı kâşiflerin yeni durağı içecek üretim tesisi olan Hendek OSB'de bir meyve suyu firması oldu.

Ürün Üretim Aşamaları

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Aile ve Çocuk Hizmetleri Şube Müdürü Murat Kıroğlu, “Nasıl Yapılır? projemiz kapsamında Sakarya’da üretim yapan tesislerimizi gezmeye devam ediyoruz. Çocuklarımızın ve gençlerimizin günlük hayatta sıkça kullandığı ürünlerin üretim aşamalarını yerinde görmelerini sağlıyoruz. Çok verimli geçen bu gezilerimiz belli periyodik aralıklarla devam ettiriyoruz. Maceracı çocuklarımız gitmiş oldukları tesiste ilk olarak tesis hakkında bilgiler aldı. Günlük hayatta sıkça tükettiğimiz içeceklerin ilk aşamadan ambalaj aşamasına kadar olan serüvenine tanıklık ettiler” sözlerine yer verdi.

Yorumlar (1)
Bilal Güneş 3 yıl önce
Ama emin olun fabrikalardaki gidalar sağlikli deyil
19
kapalı