Hendek de Belediye ekipleri fındık tarlalarında faaliyetlerini sürdürüyor...

Fındık tarlasında çiftçilere yönelik üretim teknikleri ve yeni metotlar konusunda eğitimler verildi. Eğitimlerde fındık üretiminde en iyisini yapmanın tercih değil zorunluluk olduğuna ve profesyonel tarıma vurgu yapıldı.

Güncel Haberler 25.10.2021, 10:29 25.10.2021, 10:40
Hendek de Belediye ekipleri fındık tarlalarında faaliyetlerini sürdürüyor...
© HENDEK HABER

Hendek Belediyesi tarafından fındık tarlasında çiftçilere yönelik üretim teknikleri ve yeni metotlar konusunda eğitimler verildi. Eğitimlerde fındık üretiminde en iyisini yapmanın tercih değil zorunluluk olduğuna ve profesyonel tarıma vurgu yapıldı.

TARLADA UYGULAMALI EĞİTİM

Çiftçiye verdiği eğitim ve danışmanlık destekleriyle tarımın ve üreticinin yanında olan Hendek Belediyesi, pandemi nedeniyle ara verilen saha eğitim programlarına yeniden başladı. Bu kapsamda Tarımsal Hizmetler Müdürlüğüne bağlı ekipler ve sektörde faaliyet gösteren yerel firmaların teknik ekipleri, Dikmen Mahallesinde üreticiyle buluştu. Hasadın bitmesinin ardından fındık bahçesinde verilen eğitimde Hendek Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürü Recep Ali Aydın, tarımda profesyonelleşmenin önemine vurgu yaptı.

Hendek de Belediye ekipleri fındık tarlalarında faaliyetlerini sürdürüyor...

TARIMSAL HİZMETLER MÜDÜRLÜĞÜ

Aydın, “Başkanımız Sayın Turgut Babaoğlu tarımı ve üreticiyi önemsiyor, destekliyor. Bu sebeple yoğun bir faaliyet dönemi yürütüyoruz. Sahada aktif bir şekilde olacağız. Hendek Belediyesi olarak her zaman yanındayız. Tarımsal Hizmetler Müdürlüğümüzün kapılarını sizlere sonuna kadar açıktır. Her konuda sorunlarınızı aktarıp danışabilir, destek alabilirsiniz. Sizin için uzman ekiplerimizle görevimizin başındayız” diye konuştu. 

ÜRETİMDE YENİ TEKNİKLERİ GELİŞTİRELİM

Hendek’te 145 bin dönüm arazi üzerinde fındık üretimi yapıldığına dikkat çeken Aydın, “ Bu işin birincisi Türkiye’dir. Üretim ve kalitede fındıkta dünya lideriyiz. Ama bakın geliyor elin yabancısı burada model bahçeler oluşturup bizim çiftçimize akıl veriyor. Bu düzen artık değişmelidir. Üretim tekniklerini, geleneklerini değiştirmek zorundayız. Fındık üretiminde en iyisini yapmak artık tercihimiz değil, zorunluluğumuz olmalı” ifadelerine yer verildi.

Hendek de Belediye ekipleri fındık tarlalarında faaliyetlerini sürdürüyor...

ÇİFTÇİ DAHA ÇOK KAZANSIN SÖZ SAHİBİ OLSUN

Çiftçilere tarlada verilen uygulamalı eğitimde konuşan Aydın sözlerini şöyle tamamladı; “ Biz çiftçimizle organize olup bu düzeni değiştirmek, gelişmek istiyoruz. Burada tek amacımız üreticimiz yani sizler daha çok kazanın, ülkemiz kazansın. Bu memlekete katma değer sağlamak için el birliğiyle mücadele etmek zorundayız. Yeni teknikleri, modelleri uygulayıp geliştirelim. Biz bunları uygulamada sizin yanınızdayız. Eğitimlerimiz hız kesmeden devam edecek” dedi.

Çiftçiler eğitimden memnun ayrılırken, Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu’na teşekkür ettiler.
 

Kaynak: Haber : Hendek Belediyesi Basın Şube Müdürlüğü
Yorumlar (3)
Şanser Semirli 2 ay önce
Bıraksınlar bu işleri fındığın fiyatına baksın lar geçen senenin altında fındık alıyorlar milletten
Küçük üretici 2 ay önce
Üretici malını maliyetine sattıktan sonra eğitim alsa ne olur? Almasa ne olur?
Salih Meraklı 1 ay önce
Yenimalle nin heryerini fındık dikmek için kazıyorlar galiba...
Fındıgı bak sen tarladan yollara. ????????
MaşAllah belediye hız kesmiyor.
Ufuk Akdeniz