Bin Çeşit Yapı Market

Başkan Hendek'te Selden "10 milyon liraya yakın bir zarar var” dedi.

Bir haftadır Hendek'te çeşitli zaman dilimlerinde yaşanan yoğun ve şiddetli sağanak yağışlar bir çok noktada sel ve su baskınlarına neden oldu. Yoğun olarak Hendek Çamlıca Mahallesi ve çevresinde meydana gelen sel ve su baskınları sonrasında Başkan Babaoğlu bölgede incelemeler yaparak, bölge halkıyla görüşmelerde bulundu.

Başkan Hendek'te Selden "10 milyon liraya yakın bir zarar var” dedi.

BABAOĞLU: SELİN YARALARI SARILIYOR

Sel baskınında zarar gören mahallelerde yapılan çalışmaları inceleyen Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, “Çamlıca Mahallesi, Sarıyer Mahallesi , Bayraktepe Mahallesi, Nuriye Mahallesi (Uludere) ve çevresinde ilk belirlemelere göre alt ve üst yapıda 10 milyon liraya yakın bir zarar var” dedi.

HENDEK'TE YERİNDE TESPİT

YERİNDE TESPİT

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, aşırı yağmur yağışının ardından sel baskınının yaşandığı mahallelerde incelemeler yaptı. Başkan Yardımcısı Hüdaverdi Bahadır ile birlikte mahalleleri gezerek teknik bilgiler alan Başkan Babaoğlu, yoğun yağışının başladığı andan itibaren vatandaşların mağduriyet yaşamaması için ekiplerin aralıksız görevde olduğunu söyledi. Başkan Babaoğlu selden zarar gören bölgelerde sıkıntıların giderilmesi için çalışmaların hızlı bir şekilde başladığını da dile getirdi.

Başkan Hendek'te Selden

KESİN TESPİT SÜRÜYOR

Ekiplerin zarar tespit çalışmalarına devam ettiğini anlatan Başkan Babaoğlu, “Selin etkilediği mahallelerde ilk belirlemelere göre 10 milyon liraya yakın bir zarar var. Yollar, köprüler, menfezler ve yol istinat duvarları başta olmak üzere mahallelerimizde oluşan zararlar için kesin tespit çalışması sürüyor.  Bir yandan olumsuzluklar giderilirken, diğer yandan alt ve üst yapıda meydana gelen zararın giderilmesi için ekiplerimiz çalışmalarına devam ediyor” ifadelerine yer verdi.

SEL SONRASI HENDEK ÇAMLICA MAHALLESİ

AFAD - DSİ - SASKİ İŞBİRLİĞİ

KALICI ÇÖZÜM ÜRETİLECEK 

Bursa başta olmak üzere ülkemizin çeşitli illerinde yaşanan sel felaketlerine değinerek geçmiş olsun mesajı yayınlayan Babaoğlu, “ Allah ülkemizi ve milletimizi korusun. Çok şükür Hendek’te üzücü bir olay yaşanmadı. Su baskını yaşanan evlerimizde SASKİ ekipleriyle birlikte tahliye çalışması yapılarak vatandaşlarımızın yardımına koştuk ” dedi.

706

AFAD - DSİ - SASKİ İŞBİRLİĞİ

AFAD, DSİ ve SASKİ ekiplerine de teşekkür eden Başkan Babaoğlu, “ İlk andan itibaren vatandaşlarımızın yanında yer aldık. Çalışmalarımızla da sorunlara kalıcı çözümler üreteceğiz” diye konuştu. Babaoğlu mahalle sakinleriyle de görüşerek geçmiş olsun dileklerini iletti ve sorunları dinledi.

HENDEK'TE KESİN TESPİT SÜRÜYOR

Haber : Hendek Belediyesi Basın Şube Müdürlüğü

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2020, 22:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hatice Acarlı
Hatice Acarlı - 3 ay Önce

Bizim dükkanda su içindeydi Çamlıca merkeze kadar geldi bizim dükkana selam bile vermedi attığım oylar haram olsun bir daha oy zamanı gelecek elbet

Zekeriya Baylan
Zekeriya Baylan - 3 ay Önce

Baskana ulasmak ne kadar zor afet zede olarak belediyenin is makinasi yol duzeltiyor ama sel yolunu acmayiyor baskana ulasmak istesekte bir turlu ulasamiyoruz sonra iki resim cekilip yerinde incelemeler yapiliyor deniliyor

Erdem Öz
Erdem Öz - 3 ay Önce

Bir yağmur yağdı gelsin 10 milyon tl iyiymiş...

SIRADAKİ HABER