banner194

Zorunlu araç sigortasında mağduriyet yaşamayın

Sakarya Sanayi ve ticaret Odası 16. Meslek grubu meclisi üyesi Ayhan Akdağcı ve komite üyesi Mutlu Eşme zorunlu araç sigortaları hakkında mağduriyet yaşanmaması için basın açıklaması yaparak bilgilendirmede bulundu.

Zorunlu araç sigortasında mağduriyet  yaşamayın
 ZORUNLU ARAÇ SİGORTASINDA MAĞDURİYET  YAŞAMAYIN.

Sakarya Sanayi ve Ticaret Odası 16. Meslek grubu meclisi üyesi Ayhan Akdağcı ve komite  üyesi Mutlu Eşme zorunlu araç sigortaları hakkında mağduriyet yaşanmaması için  basın açıklaması yaparak bilgilendirmede bulundu.

Akdağcı yaptığı açıklamada ‘’A şirketinde Örnek.10 tl olan zorunlu trafik poliçesi tüm Türkiye’de  aynı fiyat olarak müşteriye sunulmaktadır, fakat Türkiye’de bazı sigorta acenteleri aracın motor hacmi ve marka kodları ile oynayarak fiyatı aşağı çekmektedirler,  bu durum olası bir hasar anında araç sahiplerine mağduriyet yaşatacak durumlara sebebiyet verecektir. Araç sahibi oluşacak hasar anında eksik ödeme yaptığı için mağduriyet yaşayacaktır, kurum olarak bizim görevimiz yapılan yanlış uygulamalardan dolayı mağduriyet yaşanmaması için vatandaşı bilgilendirmektir.

Bunu bir örnek ile açıklayalım, aynı model aracın 1.8 motor hacmi yerine 1.3 yazılırsa fiyatta ciddi anlamda düşüş olacaktır, aynı marka olup model kodlarını düşük olanı yazılmış olsa yine ciddi bir fiyat farkı ortaya çıkacaktır, bu durumda kesilen  zorunlu araç poliçesi resmi gazetede yayınlanan yönetmeliklere uymadığı için olası hasar anında ortaya çıkan eksik ödemeden dolayı vatandaş mağdur olacaktır.  vatandaşların doğru yerlerde doğru kişilerce araç sigortalarını yaptırmaya özen göstermeleri  vatandaşlarımızı olası mağduriyetlerle karşılaşmaktan kurtaracaktır. vatandaşların bu konuda duyarlı  olmaları kendi menfaatlerine olacaktır ’’

Kamuoyunun bilgisine sunulur. 
Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2016, 17:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER