Hendek’te eğitime destek amacıyla 172 öğrenciye tablet bilgisayar dağıtımı yapıldı

Koronavirüs salgını sürecinde eğitime destek amacıyla Hendek de 172 öğrenciye tablet bilgisayar dağıtımı yapıldığını söyledi.

EĞİTİM 04.03.2021, 11:53 05.03.2021, 14:20
Hendek’te eğitime destek amacıyla 172 öğrenciye tablet bilgisayar dağıtımı yapıldı
© HENDEK HABER

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, koronavirüs salgını sürecinde eğitime destek amacıyla 172 öğrenciye tablet bilgisayar dağıtımı yapıldığını söyledi.

Meclis üyelerine bilgiler vererek çalışmaları anlatan Başkan Babaoğlu, işadamlarının destekleriyle temin edilen 172 adet tablet bilgisayarın öğrencilere teslim edildiğini duyurdu. Babaoğlu, “Sağlığımızı ve tüm hayatımızı olumsuz etkileyen salgın süreci, eğitim ve öğretimde zorunlu kararların alınmasına neden oldu.  Uzaktan eğitim kararı nedeniyle öğrencilerimiz okullarından ve öğretmenlerinden ayrı kalırken, dersler uzun bir süredir EBA sistemi üzerinden devam etmektedir.  Bu süreçte bizlerde Hendek Belediyesi olarak ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen 172 öğrencimize tablet bilgisayar hediye ettik.  Ailelerimizin ve çocuklarımızın sevinci, hepimizi çok mutlu etti. Bu noktada bizimle işbirliği yaparak destek veren iş dünyamızın temsilcilerine de özellikle teşekkür etmek istiyorum” diye konuştu.
 

Yorumlar (6)
Hatun Çaylan 12 ay önce
Başkanım hangi okullara veriliyo acaba tabletler bizde söyledik ama hala haber yok ve benim iki kızım gidiyo okula biri ziya gökalp e biri de orhan gazi anadolu lisesine birine gelseydi yeter di gerçekten çok zor oluyo
Nezaket Murat Mert Sunman 12 ay önce
Keşke ihtiyacı olanlara verilse ama maalesef kimlere verildiği belli eminim kimsenin bu durumdan haberi bile yoktur
Hatice Demirtaş 12 ay önce
Bizede gelmedi zengine gitmiştir
Halil Kalkan 12 ay önce
Kendi yandaşlarına dir abi
Yusuf Kalkan 12 ay önce
İhtiyaçları olanlarami yoksa kendi yandaslarinami verildi orası malum
Özlem Yüksek 12 ay önce
Nerde bu tabletler biz neden görmüyoruz
-2
açık