Hendek Uzuncaorman´a 16 derslikli ilköğretim okulu

Hendek Uzuncaorman´da yapılacak olan eğitim yuvası için Hendek Kaymakam´lığında, Vali Mustafa Büyük´ün katılımıyla protokol imzalandı.

Hendek Uzuncaorman´a 16 derslikli ilköğretim okulu
banner180

Hendek Uzuncaorman Köyü´ne yapılacak olan 16 derslikli ilköğretim okulunun protokol töreninde hayırsever işadamı Murat Nişancı 1 milyon TL para yardımı yaparak, okulun yapımını üstlendi. Hendek Kaymakamlık Binasında gerçekleşen protokol imza törenine, Hendek Kaymakamı Mustafa Ayhan, Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yazıcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan, İlçe Jandarma Komutan Vekili Teğmen Soner Bozan,İlçe Emniyet Müdürü Kadir Erdem,AKP Hendek İlçe Başkanı Şenay Sakal, İşadamı Murat Nişancı, Belediye Meclis Üyeleri, İl Genel Meclis Üyeleri ve daire amirleri katıldı. 
İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Özel İdaresi ve Hendek Köylere Hizmet Götürme Birliği önderliğinde gerçekleşecek olan okulun yapımı için Vali Mustafa Büyük, yardımlarından dolayı İşadamı Murat Nişancı´ya teşekkür etti. Uzuncaorman Köyü içinde yedibin metre kare arsa üzerine yapılması planlanan 16 derslikli ilköğretim okulunun maliyeti 3 milyon TL. Üç katlı olarak yapılacak okulun yeni eğitim öğretim yılına yetiştirilmesi planlanıyor.

Okulun adı hayırsever iş adamı Murat Nişancı´nın adını tasıyacak.
Protokolün imzalanmasının ardından Uuzncaorman köyünde yaşayıp taşımalı sistemle Gaffar Okkan İlköğretim okulunda eğitim alan Kevser Civelek ve Selim Alkaş Vali Mustafa Büyük´e çiçek takdim ettiler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER