Hendek İmam Hatip yöneticileri bu toplantıda bir araya geldi.

Hendek de Pandemi nedeniyle bir süredir gerçekleştirilemeyen Anadolu İmam Hatip Liseleri ve İmam Hatip Ortaokulları Yönetici gelişim Programı için bir araya geldi.

EĞİTİM 13.11.2020, 13:54 13.11.2020, 14:07
Hendek İmam Hatip yöneticileri bu toplantıda bir araya geldi.
© HENDEK HABER

Hendek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü YÖGEP çerçevesinde müdürlüğümüz toplantI salonunda 28.10.2020 tarihinde Hendek Anadolu İmam Hatip Lisesi ve İmam Hatip Ortaokulu yöneticileri ile yapıldı. Sürdürülen Eğitim çalışmasında İmam Hatip Okulların dini ile ilgili camianın öncülerinden Celalettin ÖKTEN, Nurettin TOPÇU ve Hayrettin KARAMAN'ın hatıraları ve çalışmaları çerçevesinde incelenmiş çekilen çilelerin ve yapılan emeklerin İmam Hatiplerin çok verimli sonuçlar elde edildi.

Hendek İmam Hatip yöneticileri bu toplantıda bir araya geldi.

Her bir menfi süreçten sonra daha gür ve coşkulu bir şekilde yeniden dirilişle yaşamasına rağmen son zamanlarda imkanların ve fırsatların artmasıyla birlikte bir rehavetin oluştuğu kemiyet olarak gözle görünür bir artış olmakla birlikte yer yer keyfiyet açısından sorunlar yaşandığı tespiti yapıldı. Gerçekleştirilen Toplantı Sonrasında bir kısım yeni çalışmalarla hem keyfiyet olarak hem de kemiyet olarak mesafe alınabilecegi aşağıda belirtilen görüşlere vardığı öğrenildi

  1. İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin her açıdan rol model oluşturacak şekilde niteliklerinin artırılarak İmam Hatip iklimi oluşturulup İmam Hatip Ortaokulları İle aynı ortamları paylaşmalarının sağlanması.
  2. Kur'an ve dil dersleri için hazırlık sınıflarının konulması.
  3. Lise kısmında öğrencilerin yetenek ve kapasitelerine göre branşların oluşturulması ( Diyanet, İlahiyat Akademik ve diğer alanlar ) gibi
     
Yorumlar (0)
23
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 16 Mayıs 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı