Hendek'e gelen işçilerinin çocuklarını ziyaret etti

Her yıl olduğu gibi bu yılda, fındık mevsiminin gelmesi ile  ilçemiz Hendek’e yüzlerce mevsimlik tarım işçisi gelerek, fındıklıklarda fındık toplamak dalar...

EĞİTİM 12.08.2019, 09:14
Hendek'e gelen işçilerinin çocuklarını ziyaret etti

Hendek’te Fındık hasadının başlaması ile Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu bölgelerinden Hendek’in çeşitli mahallelerine gelen Mevsimlik Tarım İşçilerinin çocuklarının erken yaşta çalışmaması, bunun yerine eğitimlerini desteklemek amacı ile Hendek Kaymakamlığı ve Hendek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ortak çalışmalar yürütüyor.

Ağustos ayi itibaren başlayarak  Hendek Mustafa Asım İlkokulun da 76 Mevsimlik Tarım İşçisinin çocuğuna, 7 öğretmenimiz ile eğitim verilmektedir. Çocukları ve yapılan eğitimleri yerinde gözlemek üzere Hendek İlçe Kaymakamı Orhan BURHAN ve Hendek İlçe Milli Eğitim Müdür V. Bedir BAYRAM, Mustafa Asım İlkokulunu ziyaret ettiler. Ziyarette sınıfları gezen Kaymakam BURHAN ve Eğitim Müdür V. BAYRAM öğrencilerle sohbet etti.

Daha sonra okul hakkında bilgi alan Kaymakamımız Sayın Orhan BURHAN,  okul idaresine ve öğretmenlere başarılar dileyerek okuldan ayrıldı.

Yorumlar (0)
18
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 16 Ekim 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı