banner194

“ Bir Kitap, Bir İnsan “ projesi Hendek’te start aldı

Hendek Kaymakamlığı, Hendek Belediyesi ve SAÜ Eğitim Fakültesi işbirliği ile başlatılan, “ Bir Kitap, Bir İnsan “ projesi tanıtım toplantısı yapılarak, proje Hendek’te start aldı.

“ Bir Kitap, Bir İnsan “ projesi  Hendek’te start aldı
Hendek Ticaret Merkezi’nde düzenlenen tanıtım programına, Kaymakam İdris Akbıyık, Hendek Belediye Başkan Yardımcısı Sinan Baylan, Başsavcı Adem Aydemir, İlçe Emniyet Müdürü İsmail Baş, SAÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Firdevs Karahan, Konuşmacı Yazar Mustafa Turan, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, daire amirleri, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.


Hendek için Türkiye için okuyalım, okutalım


Programda konuşma yapan Kaymakam İdris Akbıyık, “ Bir Kitap, Bir İnsan “ projesinin tanıtımı ve projeyi Hendek’te başlatmak için biraraya geldiklerini belirterek “ Projemiz Kaymakamlığımız tarafından başlatılmış olup, Hendek Belediyesi ve SAÜ Eğitim Fakültesi proje ortaklarımızdır. Proje yürütücümüz ise Hendek Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzdür. Bizlerin birinci önceliği eğitim ve kitaptır. Çünkü en önemli yatırımın geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımıza olduğunu düşünüyoruz. Amacımız burada ilçemizde bu konuda bir farkındalık yaratmaktır. Daha kültürlü daha bilinçli sınavlarda daha başarılı bir Hendek için, bizde okumak ve okutmak istiyoruz. Hendek her alanda bir markadır. İstiyoruz ki bu başarı eğitim de olsun. Kitaplar insan kadar, insanlar kitap kadar önemlidir. Bu yüzden projemizin adı “ Bir Kitap , Bir İnsan “ dır. Bu çabaların projelerin sonuçlarını kısa sürede alacağımıza inanıyorum. Daha önceki görev yaptığım yerlerde bu projeyi uyguladık ve başarılı olduk. Bu projeye destek veren başta Hendek Belediyesi, SAÜ Eğitim Fakültesi, Tarihçi Yazar Mustafa Turan’a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hendek için Türkiye için okuyalım, okutalım “ Dedi.
İlçe Tarım Müdürü Kemal Ata da programda kendi yazdığı şiirini okudu.


Daha sonra programa katılan, Tarihçi Yazar Mustafa Turan konferans verdi.


Program sonunda en çok kitap okuyan öğrencilere kitaplar hediye edildi.

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2015, 09:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER