Sakarya’ya yeni lunapark için çalışmalar hızlandı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi şehre yeni sosyal alanlar ve eğlence alanları kazandırmaya devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi 08.02.2022, 12:53 08.02.2022, 12:59
Sakarya’ya yeni lunapark için çalışmalar hızlandı.
© HENDEK HABER

Şehrin ihtiyacı olan lunapark için ilk adım Sakarya Millet Bahçesinin yanında atılmıştı. Başkan Yüce’nin girişimleriyle eski Çark Mesire bölümünde tüm oyun gruplarının yer aldığı bir lunapark hizmete girdi. Yüce, ikinci müjdeyi ise Sakarya Parkın bulunduğu alan için verdi. Meclis toplantısında konuşan Başkan Yüce, burada 10 bin metrekare alan üzerine, Sakarya Nehri’nin hemen yanında bir lunapark inşa edileceğini ifade etti. Bu açıklamalar sonrasında, çalışmalar süratle başladı.

Sakarya’ya yeni lunapark için çalışmalar hızlandı.

Nehir manzarasında yeni lunapark

Lunaparkın inşası için ihale edilen bölgede oyun gruplarının yerleştirileceği alanların temeli atıldı. Ayrıca park içinde vatandaşların aileleri, çocuklarıyla vakit geçirip dinlenebileceği kafeteryanın demir bölümleri montajlandı. Bu sosyal alanın çevresindeki yeşil bölümlerde ise peyzaj işlemleri yapılıyor. Lunapark tamamlandığında Sakarya, şehir kalabalığından uzak fakat merkezi tüm bölgelere yakın olan, geniş alan üzerine kurulu, nehir manzaralı bir lunaparka kavuşmuş olacak. Park içerisinde eğlence ve adrenalin üzerine tüm oyun grupları yer alacak. Ayrıca, oyun gruplarının yanında sosyal donatı alanları da inşa edilecek ve vatandaşlar, çocukları eğlenirken burada en güzel şekilde vakit geçirecek.

Sakarya’ya yeni lunapark için çalışmalar hızlandı.

Proje hızlandı

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak kentin sosyal, sanatsal ve kültürel faaliyetlerin yürütüldüğü alanlara yenilerini bekliyoruz. Sosyal anlamda vatandaşların ihtiyaç duyduğu alanlarda yeni projelerimize başladık. Millet Bahçesinden sonra şimdi de Sakarya Park’ta başladığımız lunapark projemize hız kazandırdık. Belirli bölümlerin temeli atıldı, kafeterya bölümünün montajına başlandı. 10 bin metrekarelik, nehir manzaralı projemiz en kısa sürede tamamlanacak. Şehrimize hayırlı olsun” denildi.

Sakarya’ya yeni lunapark için çalışmalar hızlandı.

Yorumlar (0)
29
açık