banner194

Sahillerin Dönüşümü Başlıyor

Karasu Sahil Parkı ve Rekreasyon Alanı projesinin temeli 27 Nisan Pazartesi günü saat 18.00’da atılıyor. Başkan Toçoğlu, “Sahillerimizin dönüşümü Karasu’dan başlıyor. Yaklaşık 5 Milyon TL’lik yatırımla Karasu sahilinde yeni yaşam alanı oluşturuyoruz. Hayırlı olsun” dedi.

Sahillerin Dönüşümü Başlıyor
banner180
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Karasu sahili rekreasyon çalışmalarında son aşamaya gelindiğini ve hazırlanan projenin temelinin 27 Nisan Pazartesi günü atılacağını belirtti. Başkan Toçoğlu, “Yerel seçimlerde sözünü verdiğimiz bir projeyi daha hayata geçiriyoruz. Sahillerimizde kapsamlı bir dönüşüm çalışması başlatıyoruz. Bu kapsamda hazırladığımız Karasu Sahil Parkı ve Rekreasyon Alanı projesinin temelini 27 Nisan Pazartesi günü, saat 18.00’da atıyoruz. Şehrimize ve hemşerilerimize hayırlı olsun” diye konuştu.
25 bin metrekarelik rekreasyon projesi
Proje kapsamında sahillerde uygulanacak çalışmalar ile ilgili bilgiler de veren Toçoğlu, “Yeni Büyükşehir Yasası ile hizmet sınırlarımıza dahil olan sahillerimizde çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Geçtiğimiz yıl belediyemiz bünyesine kattığımız özel araçlarla 60 kilometrelik sahil şeridimizin temizliğini yapmıştık. Şimdi de sahillerimizde gerekli düzenleme çalışmalarını başlatıyoruz. Yaklaşık 25 bin metrekarelik Karasu sahilinde hemşerilerimiz için yeni bir yaşam alanı oluşturuyoruz” dedi.
5 Milyon TL’lik yatırım

Başkan Toçoğlu, “Karasu sahilinde yaklaşık 5 Milyon TL’lik çevre düzenleme çalışmasını hayata geçireceğiz. Projemiz kapsamında sahilimize kafeterya, yürüyüş ve dinlenme alanları, plaj voleybol ve futbol sahaları ve duş alma alanları inşa ediyoruz. Sahillerimiz yeni projelerimizle daha modern bir görünüme kavuşuyor. İnşallah bu projemiz hem ilçemizin gelişimine hem de turizm potansiyelinin artmasına önemli katkılar sağlayacaktır. Bu yatırımımız sahillerimizi mavi bayrakla buluşturma adına önemli bir adım olacak” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2015, 18:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER