banner194

Yol Denetlemesinde Silah ve Tüfek Ele Geçirildi

Hendek İlçe emniyet müdürlüğüne bağlı asayiş ve trafik ekipleri ilçe genelinde yeni bir uygulama başlattılar. D-100 karayolu üzerinde trafik akışını tek yönlü olarak kesen ekipler araçların ve araç içersinde bulunan vatandaşların kimlik bilgilerini sorguluyorlar.

Yol Denetlemesinde Silah ve Tüfek Ele Geçirildi
banner180
Polis d-100 karayolunda yeni bir uygulama başlattı

Huzur uygulaması yapıldı

İlki yapılan bu uygulama ve kontrollerde   Hendek İlçe Emniyet Müdürülüğüne bağlı ekiplere Sakarya  kaçakçılık şube, asayiş şube, terör ve  istihbatrat şube elemanlarıda katıldılar.  69 araç  ve araçlarda bulunan 134 kişinin GBT taraması yapıldı.  Bir araç içersinde  şüphe üzerine yapılan aramada bir adet  ruhsatsız av tüfeği ve bir adet  tabanca  ile birlikte 16 adet tabanca mermisi ele geçirildi. Uygulamada daha önce işlediği bir suçtan dolayı aranması olan bir kişi yakalanarak gözaltına alındı.  Sorgusunun ardından yetkili makamlara teslim edildi.

İlçe Emniyet Müdürlüğünden edinilen bilgilere göre  ilçe genelinde yapılan rutin uygulamalara ilaveten  bu tür asayiş ve trafik uygulamalarının yer ve zaman gözetilmeden değişik günlerde değişik zaman dilimlerinde  yapılacağını önemle belirttiler.


Polis sürücüleri trafik konusunda bilgilendirmenin yanı sıra trafik kurallarına uyulması ve şüpheli görülen her vak’anın 155 polis imdat telefonuna ihbarda bulunulmasını istedi.
Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2015, 15:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER