Bir ayda 412 trafik kazası meydana geldi

Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekipleri tarafından şehirler arası ve şehir içi yollarda yapılan uygulamalar ve meydana gelen trafik kazaları ile ilgili raporu açıkladı.

Asayiş 12.06.2016, 13:14
Bir ayda  412 trafik kazası  meydana geldi

Trafik güvenliğinin arttırılması ve korunması için Valiliğimizin gözetim ve denetiminde İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekipleri tarafından şehirlerarası ve şehir içi yollarda 2016 yılı Mayıs ayı içerisinde toplam 75.388 araç kontrol edilmiştir. 

 Mayıs ayı içerisinde yapılan denetimler sonucunda kusurlarından dolayı 1.231 araç trafikten men edilmiş, 130 sürücünün ehliyetine el konuldu. 

Alınan tüm etkin önlemlere rağmen; trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle 2016 yılı Mayıs ayı içerisinde İlimiz sınırlarında toplam; 186 maddi hasarlı, 223 yaralamalı, 3 ölümlü olmak üzere toplam 412 trafik kazası meydana gelmiştir. Bu kazalarda maalesef 330 vatandaşımız yaralanmış, 3 vatandaşımız da hayatını kaybeti.

Valiliğimizce, İlimizde trafik güvenliği ve vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin daha etkin sağlanmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirler arttırılarak aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürülmektedir. Trafik kurallarına uyan, trafik düzeninin sağlanmasına ilgi ve destekleriyle katkı sağlayan değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyor. 

Trafik kazalarının azaltılması için sürücü ve vatandaşlarımızın da, daha duyarlı olmaları, özellikle hız limitlerine uymaları, hatalı şerit değiştirmemeleri, alkollü olarak araç kullanmamaları, diğer sürücülere ve yayalara saygılı olmaları, kural ihlali yapanların ise 155 ve 156 no’lu Polis ve Jandarma telefonlarına bildirilmesi hususlarında vatandaşlarımızın ilgi ve desteklerini esirgemeyeceklerine inanıyor.
 

Yorumlar (0)
14
az bulutlu