Diyarbakır’a gönderilmek üzere hazırlanan 4 tır ve 1 afet koordinasyon tırını yolcu eden Başkan Yüce, “Depremin izlerini silmek için büyük çaba gösteriyoruz. Bize ihtiyaç duyulan her an orada olmaya devam edeceğiz” dedi.

Yeni Yardım Tırları Deprem Bölgesine Uğurlandı

Gıda kolisinden ısıtıcıya kadar tüm ihtiyaç malzemelerinin yer aldığı araçlar Diyarbakır’da kurulan çadır kentte depremzedelere ulaştırılacak. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce Nin bizzat inceleyip Sakarya’dan uğurladığı yardım tırları Demokrasi Meydanından dualarla hareket etti.

15 günde 200 yardım tırı 

Başkan Yüce konuşmasında afet bölgesine çok ciddi yardımlar gönderildiğini ifade ederek, “Bugün ülkemizde 15 gündür tarihi bir acı yaşıyoruz. Tüm ülke olarak seferber olmuş durumdayız. Herkes karınca kararınca deprem bölgesine merhem olmaya gayret gösteriyor. Bizler de Sakarya olarak bölgeye çok ciddi yardım gerçekleştirdik. 15 günlük zaman içerisinde toplamda 200 yardım tırını bölgedeki kardeşlerimize ulaştırdık. Bunların içinde gıda kolileri, ısıtıcılar ve hijyen malzemeleri olmak üzere depremzedelerin ihtiyaçlarını görecek birçok malzeme var” dedi.

İlk andan beri oradayız

Başkan Yüce ilk günden itibaren bölgede Büyükşehir olarak bölgede olduklarını ifade ederek, “Bizler Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak depremin ilk sabahında ekiplerimizi bölgeye intikal ettirdik. İtfaiye ekiplerimiz ilk günden itibaren bölgedeydi ve çok önemli çalışmalar gerçekleştirdiler. Afet bölgesinde 45 kardeşimizi enkaz altından çıkardılar. O anlara yakinen şahit oldum. Tüm bu çalışmalar özelinde şunu belirtmeliyim ki, Sakarya’mızın gerek buradan gerekse bölgede ne kadar yardımsever olduğuna bir kez daha şahit oldum. Depremin izlerini silmek için büyük çaba gösteriyoruz. Bize ihtiyaç duyulan her an orada olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Yeni Yardım Tırları Deprem Bölgesine Uğurlandı

Konteyner kent

Başkan Yüce afet bölgesinde çok yönlü çalışmalar sürdürdüklerini ifade ederek, “Bugün yine burada Diyarbakır’daki depremzedelerine ulaştırılmak üzere 3 yardım tırı ve bir afet koordinasyon tırını daha bölgeye yolcu edeceğiz. Ayrıca depremzede evlatlarımızın için Diyarbakır’a bir çocuk oyun grubu kuracağız. Bunun yanı sıra 400 konteynerlik kent ve Hatay’da 150 konteynerlik kent kuruyoruz. Ekip arkadaşlarımız bölgeye intikal etti. Altyapısıyla üst yapısıyla bölgeye bir konteyner kent kuracağız. Bizler afet bölgemiz tekrar ayağa kalkıncaya kadar desteklerimizi sürdürmeye devam edeceğiz. Rabbim böylesine zor günlerde kardeşliğimizi daim eylesin, böylesine bir acıyı bizlere tekrar yaşatmasın” diye konuştu.
 

Editör: Hendek Haber