Hem Çaldılar Hem Dalga Geçtiler

Düzce İli Gümüşova ilçesi Yeşilyayla köyü'de bir çiftçi Ankara’ya kamyon kasası içerisinde götürdüğü traktörlerini dolandırıcılara kaptırdı.

Türkiye 10.07.2016, 20:00 10.07.2016, 20:31
Hem Çaldılar Hem Dalga Geçtiler

Dolandırıcılar çalmakla yetinmeyip traktör sahibini telefonla arayarak üstüne soğuk su içmesini söyledi.

Düzce İli Gümüşova ilçesi Yeşilyayla köyü'de çiftçilik yapan Sabri Fennibay isimli vatandaş, yaklaşık 200 bin TL değerindeki iki adet traktörünü internett'e ilan ekleyerek satılığa çıkardı. 

İlanı yayınlamasının ardından Ankara’dan arayan bir kişi, Sabri Fennibay’dan traktörleri kiralamasını istedi. Uzun süren telefon görüşmesi sonrası Gümüşova ilçesi Yeşilyayla köyüne gelen dolandırıcılar, Nuri Fernnibay’ı traktörlerini kiralaması konusunda ikna ettiği öğrenildi.

Kamyon kasasına yükleyip Ankara’ya götürdü. Ankara’da kendisinden traktörlerini kiralamak isteyen kişilerle buluşan yaşlı adam, traktörleri otoparka bırakıp kendisini dolandıranlarla iftar yaptığı sırada otoparka çekilen traktörler çekici yardımıyla kaçırdıkları öğrenildi. Fennibay; “Traktörleri çalan kişiler bizimle birlikte yemek yiyorlardı. Diğer kişiler ise traktörleri alıp götürdü. Olayı biz ancak sabah olduğunda farkına vardık. Hemen polise başvurduk, daha önce bir çok kez yaşanmış olacak ki polis durumun hemen farkına vardı” dedi.

Yorumlar (1)
Vuslat Eri 6 yıl önce
Allah kolaylık versin, böylelerinin kökünü kurutsun, o alın terleriyle boğulun, onca emek onca uğraşla alınan o traktörler sizin boğazınıza ilmik ilmik dizili versin,
29
parçalı az bulutlu