Bu konuda 94’üncü sıradayız...

Ajans Press, üniversite mezunlarının becerilerini konu alan araştırmayı sonuçlarını kamu oyuyla paylaştı. Üniversite mezunu becerilerinde ülke sıralamaları belli oldu.

Türkiye 07.03.2019, 11:47 07.03.2019, 20:29
Bu konuda 94’üncü sıradayız...

Medya takibinin öncü kurumu Ajans Press, üniversite mezunlarının becerilerini konu alan araştırmayı inceledi.Ajans Press’in World Economic Forum (2018) verilerinden ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre, Türkiye’nin üniversite mezunu becerilerinde 94’üncü sıraya yerleştiği görüldü.

Üniversite mezunu becerilerinin ise “ticari farkındalık, güven, öz farkındalık, girişkenlik, liderlik, duygusal zeka, yaratıcı problem çözme” gibi kategorilerden oluşturulduğu kaydedildi. Bu listenin başına yerleşen ülke de İsviçre oldu. İsviçre’yi bu bağlamda ABD ikinci sıradan takip ederken, Hollanda’nın ise üçüncü sıradan izlediği gözlendi. PRNet ve Ajans Press’in gerçekleştirdiği medya araştırmasında, konu ile ilgili yazılı basına yansıyan haber adetleri de belli oldu.2018 yılı boyunca “üniversite öğrencisi” başlığı altında 43 bin 992 haber çıkışı tespit edildi. Medyaya yansıyan başlıkların arasında en dikkat çekenleri ise üniversite mezunlarının işsizliği oldu.

Yorumlar (0)
15
az bulutlu