Iğdır ilindeki kardeş okullarına kitap desteği sağladılar

Sakarya KYGM yurtlarında kalan öğrenciler, sosyal sorumluluk değil, toplumsal bir zorunluluk şiarı ile başlattıkları Gönül Bağı hareketi yolculuğunda ki durakları Mardin/Midyat Düzoba Gürsel Mutlu İlkokulu oldu.

Sosyal Hizmetler 21.01.2022, 16:13 21.01.2022, 16:18
Iğdır ilindeki kardeş okullarına kitap desteği sağladılar
© HENDEK HABER

Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Sakarya KYGM yurtlarında kalan öğrenciler, sosyal sorumluluk değil, toplumsal bir zorunluluk şiarı ile başlattıkları Gönül Bağı hareketi yolculuğunda ki durakları Mardin/Midyat Düzoba Gürsel Mutlu İlkokulu oldu.

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Sakarya Yurt Müdürlüğünde kalan öğrenciler kendi harçlıklarındaan biriktirdiklerini Mardin/Midyat Düzoba Gürsel Mutlu İlkokuluna kurulacak “Gönül Bağı Kütüphaneleri” için biriktirdiler. Birbirinden farklı hikaye kitapları seçen öğrenciler kardeş okullarının kitaplarınıda bizzat kendilerini paketlediler ve küçük kardeşlerine minik motivasyon notları hazırladılar.

Kitap kampanyasını kaldıkları yurtta da devam ettiren öğrenciler daha önce de Iğdır ilindeki kardeş okullarına kitap desteği sağlamıştı.

Iğdır ilindeki kardeş okullarına kitap desteği sağladılar

Sakarya Yurt Müdürlüğü tarafından oluşturulan ve gönüllülük esasına dayalı öğrenci ekibi aynı zamanda yurtlarında “Mavi Kapak Kampanyası”nıda yürütüyorlar ve bu sayade engelli kardeşlerine destek oluyorlar.

Sakarya Yurt Müdürü Hatice Kara “ Sakarya Yurt Müdürlüğü olarak kurmuş olduğumuz “Gönül Bağı Hareketi” yolculuğumuz tüm hızıyla devam ediyor. Duyarlı öğrencilerimiz bu projede bizleri yanlız bırakmayarak gerek kendi zamanlarından feragat edip gerekse harçlıklarından biriktirip destek sağlıyorlar bizde Yurt Müdürlüğü olarak öğrencilerimizi yanlız bırakmıyor gerekli maddi manevi desteği sağlıyoruz. Öğrencilerimiz bizim misafirlerimiz bizler ev sahipleriyiz onlarla güzel projelere imza atıyoruz yeri gelince anne yeri gelince arkadaş abla oluyoruz onlara duyarlı gençlerimize ve projelerde bizlere destek sağlayan devlet kurumlarımıza ve payidaşlarımıza çok teşekkür ediyorum” açıklamalarını yaptı.

Yorumlar (0)
14
parçalı bulutlu