Arama Kurtarma Ankara’da eğitim aldı

Sakarya Afet Bilinçlendirme ve Afete Hazırlama Arama Kurtarma Derneği’nin üyeleri; Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Eğitim Merkezi’nde aldığı bir haftalık eğitimle “Kentsel Arama Kurtarma” konusunda uzman hale geldi.

Sosyal Hizmetler 31.10.2017, 14:54
Arama Kurtarma Ankara’da eğitim aldı

Sakaryalı kurtarma ekibi Ankara’da

Merkezi Sakarya’ da bulunan ve kısa adı S.A.B.A.H. olan Sakarya Afet Bilinçlendirme ve Afete Hazırlama Arama Kurtarma Derneği’nin üyeleri; T.C. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Eğitim Merkezi’nde (AFADEM) aldığı bir haftalık eğitimle “Kentsel Arama Kurtarma” konusunda uzman hale geldi. Yaklaşık 19 kişilik bir ekiple Ankara’ya giden S.A.B.A.H. üyeleri; 1 hafta boyunca, arama kurtarma ile ilgili çok sayıda eğitimler alırken, özellikle enkazda arama kurtarma, yüksek binalardan kazazede indirme konularında eğitimlere yoğunlaştı.

 Arama Kurtarma Afet ve Acil durumlara hazır hale geldiler

Aldıkları bu eğitimler sayesinde Sakarya Afet Bilinçlendirme ve Afete Hazırlama Arama Kurtarma Derneği olan S.A.B.A.H. Arama Kurtarma Afet ve Acil durumlara hazır hale gelme konusunda çok önemli bir aşama kaydettiğini ifade eden S.A.B.A.H. Derneği Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Durkut; “Özellikle kendi insanımıza ve bize ihtiyacı olan herkese yardım elimizi uzatmak için gerekli olan tüm çabayı göstererek yararlı çalışmalar yapmaya devam edeceğiz. Bir can için her şeye değer” dedi. Eğitimlerin ardından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Anıtkabir’i de ziyaret eden ekip; burada Ata’nın huzurunda saygı duruşunda bulundu.

Yorumlar (0)
21
açık
Namaz Vakti 22 Ekim 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı