banner194
banner194

Vatandaşın Dilin den Hendek Gezi Parkı

Hendek Haber Sizden gelenler bölümü adı altında bir bölüm hazırladı ve sizden gelen haberleri çeşitli periyotlarla bu bölümde yayınlayacağız. Bu gün gün demi oldukça meşgul eden taksim gezi parkı olayına benzer bir olayın ilçemizde yaşanmasını vatandaş şöyle anlatmış

Vatandaşın Dilin den Hendek Gezi Parkı
"Son günlerde ülke gündemi gezi parkı olayları ile meşgul.

Ama neden ? Hendek'ten size bir gezi parkı Hendek örneği vereyim analizini siz yapın..

Hendek yeni mahalle servetiye caddesinde oturan bir vatandaşım. Apartmanımızın belediyenin verdiği kararlar doğrultusunda yol için bıraktığı alan dışında kendisine ait olan bölümüne ağaç,çardak,yürüme yolları yapılmıştır. Bu alan apartmanın arazisidir. Ve güvenlik amacı ile etrafı sınırı aşmayacak Şekilde geçme çit diye anılan 1,5 metre uzunluğunda duvar ile çevrilmiştir. Apartman sakinleri kendi imkanları ile yaptığı çardakta oturuyor bahçedeki ağaçlık yeşil alan güzel bir görüntü oluşturuyordu. Çocuklar yola çıkmadan bahcesinde oyun oynuyordu. Derken bir sabah apartman sakinlerinin haberi olmadan,yazılı bir karar gelmeden Belediye ekiplari önce duvarı yıktı,çardağı söktü,yürüme yollarını kaldırdı,çiçeklikleri yerinden çıkardı.

Amaç tehlikeli olan yolu genişletmekmiş.( istimlak alanı yolun karşısıdır ) Durumu gören mahalle sakinlerinden bir tanesi kendisine sıra gelmeden Hukuki yollara başvurdu ve yıkım durduruldu. Ama bizim bahçemiz yıkıldığı ile kaldı,( Kepçenin önüne çıkan bir vekilimiz olmadığından belki ) Derken ülkemizde gezi parkı olayları patlak verdi.

Polise taş atanları kamu malına zara verenleri savunmuyorum tabii. Ama daha iyi anlıyorum bu kızgınlığın sebebini.

Sizinle ilgili kararların haberiniz olmadan verilmesinin ne kadar sinir bozucu olduğunu daha iyi anlıyorum artık.

Seçtiklerinizin sizinle paylaşma gereksinimi olmadan verdiği kararların Acılığını Tattık şimdi.

Son 10 yılda ülkemizin ne kadar ilerlediğini görüyoruz,İlçemizin il Seviyesine geldiğini görüyoruz,emeği gecenler mükafatını sandıkta alıyor Zaten.Ama biraz daha dinlesek birbirimizi kulak versek ne güzel olurdu.

Ağaçlarımız sökülmedi,çok şükür şimdilik.Sökülmeyeceğinide umut ediyorum. Ama evimize döndüğümüzde belki onlarda olmayacak yerinde artık. Son olarak Peygamber efendimizin bir Hadis-i Şerif ile yazımı bitirmek istiyorum. “Kıyametin Kopacağını Bilseniz Elinizdeki Fidanı Dikiniz”
Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2013, 21:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
kemaliyeli
kemaliyeli - 7 yıl Önce

bu da bişeymi siz şanslısınız ya biz napalım, bir kentsel dönüşüm zilidir çalıp duruyorlar, dibimize kadar geldiler kimse size ne olacak demiyor. hendek kemaliyedeki görüşmedikleri vatandaşların evleri ne olacak, bir gün görüşürüz diyip öteliyorlar

hendek
hendek - 7 yıl Önce

hani hiç ağaç kesilmemiş yolda evin önünde duruyo sorunne
hem hendek çok güzel olmuş busana gelincemi yanlış oluyo

SIRADAKİ HABER