Yapılan son çalışma ile birlikte, Sokak Hayvanları Geçici Bakım evi, Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde bulunan can dostlarını sahiplenmek isteyenler için online başvuru hizmetini uygulamaya aldı. 

Vatandaşlar Büyükşehir Belediyesi’nin resmi internet sitesi üzerinden başvurularını kolaylıkla yapabilecek.

Sakarya’da başvurular için yeni uygulama başlatıldı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, sokak hayvanlarına yönelik gerçekleştirdiği çalışmaları her geçen gün genişleterek sürdürüyor. Sokak hayvanlarına yönelik gerçekleştirdiği çalışmalarla dikkatleri üzerine çeken Büyükşehir Belediyesi, Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi, Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde bulunan hayvanları sahiplenmek isteyen vatandaşlar için online başvuru hizmetini uygulamaya aldı.

Başvurular web adresinden yapılabilecek

‘Satın Alma Sahiplen’ sloganıyla hareket ederek, online başvuru imkanı sunan Büyükşehir Belediyesi, ayrıca bakım evini ziyaret eden vatandaşlara da ücretsiz sahiplendirme olanağı sağlıyor. Kedi ve köpek sahiplenmek isteyen vatandaşlar, belediyenin resmi sitesi olan web adresi, ‘Hizmetler’ bölümünden talep formuna ulaşabilecek.

Sakarya’da başvurular için yeni uygulama başlatıldı.

Dostlarımıza hep birlikte sıcak bir yuva oluşturalım

Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan açıklama, canlıları korumanın ve sahiplenmenin önemine vurgu yapılarak, “Karaman’da bulunan Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi, Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi veteriner hekimleri ve alanında uzman personelleriyle hayvanlara yönelik sahiplendirme çalışmalarımızı titizlikle sürdürüyoruz. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi olarak resmi sitemizden başlattığımız online başvuru ile sevimli dostlarımızı sahiplendirme olanağı sunuyoruz. Bunun yanı sıra mesai saatleri içerisinde merkezimizi ziyaret eden vatandaşlarımız, talep ettikleri takdirde, kedi ve köpek sahiplenme imkanı buluyor. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki süreçte de doğaya ve hayvanlara olan hassasiyetimizi ortaya koymaya devam ediyor ve siz değerli hayvan dostlarını sıcak bir yuva temennisiyle sahiplenmeye davet ediyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Sakarya’da başvurular için yeni uygulama başlatıldı.

Editör: Hendek Haber