Sevgimiz Kadar Huzurluyuz

Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen program ile Arifiyeli sevenleriyle buluşan İlahiyatçı Yazar Ömer Karataş, “Sevgi, saygı, iletişim ve eşlerin birbirini tanıması, aile içi ilişkileri belirleyen önemli hassasiyetlerdir. Aileler bu ölçüleri korudukları kadar huzurludur, mutludur” dedi.

Sakarya 26.11.2013, 12:21 26.11.2013, 13:24
Sevgimiz Kadar Huzurluyuz

 
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen, İlahiyatçı Yazar Mustafa Karataş’ın konuşması olarak katıldı ‘Huzurlu Aile Hayatının Gereklilikleri’ konulu konferans Arifiye Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Programa, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Huzurlu aile hayatı Konuşmasında aile içi huzurun sağlanmasında sevgi, saygı, iletişim ve eşlerin birbirini tanımasının önemine değinen Karataş, “Huzur ve mutluluk yanı başımızda bekler bizi. Paraya gerek duymadan, istediğimiz her an satın alabiliriz onları. Dünya hayatında çok paranızın olmasına da gerek yoktur, gelirin helal olması biz Müslümanlar için kâfidir. İç huzuru sağlamak için ise, insanın önce kendisiyle barışık olması gerekir. İnsanoğlu mevkii ve makamına güvenmemelidir. Bunların hepsi geçicidir. İnsanoğlu, ne oldum değil ne olacağım demelidir. İnsanın önce kendini tanıması, huzurlu ve mutlu bir aile ortamı için çok önemlidir. Sevgi, saygı, iletişim ve eşlerin birbirini tanıması, aile içi ilişkileri belirleyen önemli hassasiyetlerdir. Aileler bu ölçüleri korudukları kadar huzurludur, mutludur” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
24
parçalı az bulutlu