Sakarya’da Kurulacak Gönüllü İtfaiyeci ekibi için talepler toplanıyor

Sakarya’da kurulacak olan Gönüllü İtfaiyeci arama kurtarma ekibi için başvuruların başladığı belirtildi.

Sakarya 04.11.2020, 14:36 04.11.2020, 14:41
Sakarya’da Kurulacak Gönüllü İtfaiyeci ekibi için talepler toplanıyor

Büyükşehir Belediyesi Gönüllü İtfaiyeci Arama Kurtarma Ekibi projesine başvurular başladı. Sunulacak eğitimlerle itfaiye faaliyetlerine geri hizmet desteği sağlanacak, arama kurtarma çalışmalarında itfaiyeye destek olunacak.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin olası afet durumlarında itfaiye ekiplerinin bölgeye ulaşması anına kadar geçen süreçte oluşan can ve mal kayıplarını en aza indirmek için hayata geçirdiği ‘Gönüllü İtfaiyecilik Arama Kurtarma Ekibi Projesi’nde yeni dönem başvuruları başladı. İtfaiye Dairesi Başkanlığı bünyesinde gönüllülük esasıyla hareket edecek 18 yaş ve üzerindeki kişilere yönelik eğitimlerin de sunulacağına yer verilen açıklamada, vatandaşların yangın ve afet bilincine karşı farkındalık oluşturulacağı ifade edildi.

Sakarya’da Kurulacak Gönüllü İtfaiyeci ekibi için talepleri toplanıyor

Gönüllü itfaiyeci arama kurtarma ekibi afetlerde görev alacak

İtfaiye Dairesi Başkanlığı’nca yapılan açıklamada, “Bu proje ile ekiplerimizin olayın gerçekleştiği bölgeye ulaşması anına kadar geçen süreçte oluşan can ve mal kayıplarını en aza indirmeyi amaçlıyoruz. Her türlü kaza, çökme, patlama, mahsur kalma gibi durumlarda teknik kurtarma gerektiren olaylara müdahale eden itfaiye ekiplerine ilk yardım hizmetlerini yürütmede yardımcı olmak, halkı yangın söndürme ve afetlere karşı alınacak önlemler konusunda aydınlatmak, verecek olduğumuz eğitimlerin başında geliyor. 18 yaş ve üzerinde, sağlık koşulları elverişli her bir vatandaşımız ‘Gönüllü İtfaiyeci arama kurtarma’ ekibinde yer alabilir. Gönüllü itfaiyeci arama kurtarma ekibinde bulunmak isteyenler İtfaiye Daire Başkanlığı’na gelerek bizzat başvurabilirler” denildi.
 

Yorumlar (1)
Hendekli er 7 ay önce
Siz daha çok ararsınız, önce unke, afat , itfaiyeci nedir ne yapar nasıl yaşarı öğrencin, ne unkecileri ne afatcıları gözüm görmesin, biz itfaiyecileri göçükten kovalayan şahsiyetler, vinçle kepçeyle insan hayatını hiçe sayıp arama kurtarma yaptılar, Allah tüm ihmalleri boyunlarına yazsın, sonra gel gönüllü ol, neyin gönüllüsü, neyin gönlü bunlar sowmenlikleriyle yaşasınlar biz altan sürünürüz, hiç bir ülkede böyle bu iş yapılmaz onca kursa onca eğitime gittim böyle izmir deki rezalettekini hiç bir yerde yaşamadım Allah bildiği gibi yapsın...
16
açık
Namaz Vakti 08 Mayıs 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı