Sakarya'da Elektronik atıklarla mücadele ediliyor

Büyükşehir Belediyesi, elektronik atıklarla ilgili yürüttüğü çalışmalar çerçevesinde, 11 bin 359 kilogram atık elektronik eşya toplayarak, elektronik atıkta 2012 yılında da Marmara birincisi oldu.

Sakarya 12.02.2013, 13:18 12.02.2013, 17:13
Sakarya'da Elektronik atıklarla mücadele ediliyor
Büyükşehir yine 1’inci


Büyükşehir Belediyesi, elektronik atıklarla ilgili yürüttüğü çalışmalar çerçevesinde, 11 bin 359 kilogram atık elektronik eşya toplayarak, elektronik atıkta 2012 yılında da Marmara birincisi oldu. Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Vahit Çomoğlu, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, toplama miktarlarını ülke çapında henüz yayınlamadı. Ülke genelinde de birincilik bekliyoruz.” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, haneler, okullar ve işyerlerinden hiçbir ücret talep etmeden toplanarak, lisanslı firmalar aracılığıyla geri dönüşümünün yapıldığı ve ülke ekonomisine de katkı sağladığı elektronik atıklarla ilgili yürüttüğü çalışmalar çerçevesinde, 11 bin 359 kilogram atık elektronik eşya toplayarak 2012 yılında da Marmara birincisi oldu.

Örnek Belediye
Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Vahit Çomoğlu, “Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak, elektronik atıklarla ilgili yürüttüğümüz faaliyetler çerçevesinde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Antalya’da düzenlenen “Atık Yönetimi Sempozyumu”nda örnek belediye seçildik ve bu sempozyuma katılan bütün kurumlara gerçekleştirdiğimiz çalışmalar hakkında bilgiler verdik.  2012 yılında da elektronik atıklar toplama miktarları ile Marmara birincisiyiz. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, toplama miktarlarını ülke çapında henüz yayınlamadı. Ülke genelinde de birincilik bekliyoruz.” diye konuştu.

Yeni başarılar kazanacağız
2013 yılında yeni başarılar kazanmayı hedeflediklerini dile getiren Çomoğlu, “Bakanlığımız tarafından düzenlenen En Temiz Kent yarışmasında, yürüttüğümüz tüm çevre faaliyetlerimizle, ‘En Temiz Kent’ ödülüyle birlikte ‘Çevre Beratı’ alan bir belediyeyiz.  2013 yılında da hem elektronik atıklar hem de diğer çevre çalışmalar ile yeni başarılar kazanmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı. 


Yorumlar (0)
22
parçalı az bulutlu