Sakarya İl Meclis Üyeleri HES projesini inceledi

Sakarya Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Rüstem Keleş, beraberinde Büyükşehir Belediyesi meclis üyeleri ile birlikte inşası büyük bir hızla devam eden Hidroelektrik Santrali’ni gezdi.

Sakarya 13.11.2012, 11:27 13.11.2012, 14:44
Sakarya İl Meclis Üyeleri HES projesini inceledi

Sakarya Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Rüstem Keleş, beraberinde Büyükşehir Belediyesi meclis üyeleri ile birlikte inşası büyük bir hızla devam eden Hidroelektrik Santrali’ni gezdi. HES ile ilgili teknik bilgiler veren Keleş, “Santralde yılda 40 milyon kilowatsaat elektrik üreteceğiz. Bu rakam tükettiğimiz enerjinin büyük bir kısmını karşılamakta. Montajların tamamlanmasının ardından santralde elektrik üretimimiz başlayacak” dedi.

SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, Büyükşehir Belediyesi Meclis üyeleri ile birlikte, SASKİ tarafından Sakarya Nehri üzerinde yapımı devam eden Hidroelektrik Santrali’ni gezdi. Misafirlerine santral hakkında ayrıntılı bilgiler veren Rüstem Keleş, santralde montajların büyük bir hızla devam ettiğini belirterek, “Hidroelektrik Santrali inşaatımız büyük bir hızla devam ediyor. Çalışmaları büyük bir oranda tamamlanan HES’te montajlar da tüm hızıyla devam ediyor. Hidromekanik ve elektromekanik aksamların tamamlanmasının ardından santralde elektrik üretimimiz başlayacak” diye konuştu.

Nehre HES katkısıSantralle birlikte tükettikleri enerjinin büyük bir kısmını karşılayacaklarını belirten Keleş, “Hidroelektrik santralimiz yılda 40 milyon kilowatsaat elektrik üretecek. Bu rakam tükettiğimiz enerjinin büyük bir kısmını karşılamakta. Tamamen çevreci bir proje olan santralimiz Sakarya Nehri’nin ekolojik dengesine önemli katkılar sağlayacak. HES’te ayrıca balık geçişleri olacak ve canlıların yaşamında en küçük olumsuzluk dahi yaşanmayacak” şeklinde konuştu.
Yorumlar (0)
27
parçalı bulutlu