Sakarya Çevre Konusundaki Hedefini Açıkladı “Hedefimiz mükemmellik”

“Hayata Şans Ver” adlı programa katılarak Büyükşehir Belediyesi’nin çevre alanında yaptığı çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu.

Sakarya 15.11.2012, 12:39 15.11.2012, 20:03
Sakarya Çevre Konusundaki Hedefini Açıkladı “Hedefimiz mükemmellik”
 “Hedefimiz mükemmellik”

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı’nın Çevre Uzmanları, hafta içi her akşam Cine 5 Televizyonu’nda yayımlanan ve sanatçı Yeşim Salkım’ın sunuculuğunu yaptığı “Hayata Şans Ver” adlı programa katılarak Büyükşehir Belediyesi’nin çevre alanında yaptığı çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu. 


Büyükşehir ilklere imza atıyor


Türkiye’den ilk kez bir Belediye’nin konuk olarak davet edildiği programda Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin çevre alanında yaptığı çalışmalar konunun uzmanları tarafından anlatıldı. Programın sunucusu Yeşim Salkım’ın “Atık Piliniz Şeker Olsun” projesiyle ilgili sorduğu sorulara cevaben Sakarya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Proje Koordinatörü Arzu Saygıner Çil projeyi özetleyen bir konuşma yaptı. Çil, “Projemiz, ilköğretim öğrencilerine gerekli çevre eğitiminin verilerek, çevreye karşı daha bilinçli bir toplum oluşmasına katkıda bulunmak ve atık pillerin toplanması yoluyla çevre kirliliğinin engellenmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Proje kapsamına alınan 263 ilköğretim okulunda verilen çevre eğitimleri sayesinde hem çevre bilinci oluşturulmuş, hem de öğrencilerimizin atık pil toplamaları teşvik edilmiştir. Projemizin Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ne diğer katkıları da düzenli katı atık depolama sahamıza evsel çöplerle birlikte gelen atık pil miktarındaki önemli azalma ve atık pillerin kontrolsüz bir şekilde doğaya karışmasının önüne geçilmesidir.” dedi. 

Bu Ödül Hepimizin


Atık Piliniz Şeker Olsun Çocuklar Projesi ve Altın Karınca Ödüllerinin yanı sıra Büyükşehir Belediyesi’nin layık görüldüğü En Temiz Kent Ödülü ile INEPO En Çevreci Kurum Ödülünün de konuşulduğu programda Yeşim Salkım yeni projelerin olup olmadığını sordu.  M.Yücel İnce bu soruyu, “Bizim hedefimiz mükemmellik. Mükemmellik bir sonuç değil,  sürdürülebilir ve hayat boyu devam eden bir olgudur. Biz önümüzdeki dönemde hem atık piller hem de atık elektrikli ve elektronik eşyalarla ilgili çalışmalarımızı sürdüreceğiz.


Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak bu yıl Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan “En Temiz Kent Ödülü”nü aldığımızda, Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu hemşerilerimize, “Bu Ödül Hepimizin” demiştir. Yaptığımız tüm çalışmalarda bizlere desteğini esirgemeyen Büyükşehir Belediye Başkanımız başta olmak üzere tüm idarecilerimize, hemşerilerimize ve öğrencilerimize çok teşekkür ediyoruz.” sözleriyle cevapladı.  

Yeşim Salkım’dan Teşekkür


Sakarya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Çevre Uzmanları Arzu Saygıner Çil, M. Yücel İnce ve B. Bülent Odabaş’ı misafir eden Yeşim Salkım, alınan ödüller karşısında hayranlığını gizleyemeyerek, çevre alanındaki bu ödüllerden dolayı Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ni kutlayarak yaptıkları çalışmalardan ötürü misafirlerine teşekkür etti. 

Yorumlar (0)
24
parçalı az bulutlu