banner194

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Bu Konuda Örnek Belediye seçildi

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, “Elektrikli Cihazlar ve Elektronik Atıkların Toplanması, Geri Dönüşümü ve Bertaraftı” çalışmalarıyla Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Türkiye Çevre Koruma Vakfı tarafından her yıl düzenlenen “Atık Yönetimi Sempozyumu”nda “Örnek Belediye” seçildi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Bu Konuda Örnek Belediye seçildi
Sakarya Büyükşehir Belediyesi, “Elektrikli Cihazlar ve Elektronik Atıkların Toplanması, Geri Dönüşümü ve Bertaraftı” çalışmalarıyla Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Türkiye Çevre Koruma Vakfı tarafından her yıl düzenlenen “Atık Yönetimi Sempozyumu”nda  “Örnek Belediye” seçildi. 
 
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Türkiye Çevre Koruma Vakfı “Atık Yönetimi Sempozyumu” düzenledi. 24 – 26 Nisan tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen Sempozyuma, Türkiye’deki tüm belediyeler ve çevre alanında hizmet veren özel sektör temsilcilerinden yaklaşık 800 kişi katıldı. Gerçekleştirilen Sempozyumda, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Geliştirme Şube Müdürlüğü’nden ve aynı zamanda Türkiye Belediyeler Birliği Çevre Eğitimcisi olan M. Yücel İnce Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı çalışmaları katılımcılara anlattı.
 
Sakarya Büyükşehir Bizim Gözbebeğimiz
Düzenlenen Sempozyumda bir konuşma yapan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Atık Yönetimi Dairesi Başkanı Ahmet Varır, “Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin elektrikli cihazlar ve elektronik atıklar üzerine yürüttüğü çalışmalar bizim için çok önemli. Türkiye’de atık yönetimi denilince Sakarya Büyükşehir Belediyesi bizim gözbebeğimizdir. Ele aldığı bütün konuları başarıyla yürütmektedirler” diye konuştu.
 
Evsel atıklar ayrı toplanmalı
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Geliştirme Şube Müdürlüğü’nden ve aynı zamanda Türkiye Belediyeler Birliği Çevre Eğitimcisi olan M. Yücel İnce ise yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi. İnce, “E - atıkların oluşması durumunda daha yaşanabilir ve sürdürülebilir çevre ilkeleri doğrultusunda bu tarz atıkların evsel çöplerden ayrı toplanması gerekmektedir. Bu vesileyle atık elektrikli ve elektronik cihazları olan kişiler Büyükşehir Belediyemizin 153 Çözüm Masası’nı veya 273 41 52 (10 Hat) aramaları durumunda ekiplerimiz verilen adrese giderek elektronik atıkları almaktadırlar ve toplanan tüm atıklar bu iş için ayrılmış konteynırda muhafaza edilerek, daha sonra da geri dönüşüm tesislerine gönderilmektedir” dedi.
 
Taşıma ücretsiz
M. Yücel İnce şöyle açıklamasının son bölümünde, “Avrupa ülkelerinde taşıma için ücret alınırken Büyükşehir Belediyesi olarak vatandaşlarımızdan taşıma için hiçbir ücret talep edilmemektedir.Televizyon, cd, bilgisayar, elektrikli kablo ve dokümanları, buzdolabı, çamaşır makinası, cep telefonu vb. parçalar vatandaşlarımızın konutlarından alınmaktadır” ifadelerini kullandı.
 
 
 
  
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER