Kurtköy İçmesuyu Arıtma Tamamlanıyor

Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilen 6 yeni içmesuyu arıtma tesisinden biri olan Kurtköy İçmesuyu Arıtma Tesisi’nde çalışmalar tamamlandı. Rüstem Keleş, "İçmesuyuna gerçekleştirilen yatırımlar sayesinde Sakarya'nın tüm çeşmelerinde birinci sınıf içmesuyu akacak" dedi.

Sakarya 30.10.2013, 09:43 30.10.2013, 11:51
Kurtköy İçmesuyu Arıtma Tamamlanıyor

 
Denemeler Başladı Kurtköy'de çalışmaların tamamlandığını belirten Rüstem Keleş, “Kurtköy İçmesuyu Tesisimizde deneme çalışmaları sürüyor. Çok kısa bir süre içerisinde deneme çalışmalarını tamamlayarak bu tesisimizi de vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Kurtöy'ün ardından, Hendek Yeşilyurt ve Arifiye bölgesine hizmet verecek, Hacımercan Tesisimizin de açılışını gerçekleştireceğiz” şeklinde konuştu.

Yılda 3 Milyon Metreküp Su Kurtköy İçmesuyu Tesisi hakkında teknik bilgiler de veren Rüstem Keleş, “1 milyon 350 bin TL’lik yatırımla inşa ettiğimiz bu tesis, yılda yaklaşık 3 milyon metreküp suyu arıtabilecek kapasitede. Tam otomasyonlu bir sistemle arıtma sağlayan bu tesis sayesinde Kırkpınar ve Kurtköy bölgelerinde oturan vatandaşlar, birinci sınıf su içecek. Tesis, bu bölgede yoğun yağışlı dönemde yaşanan bulanma sorununa da kesin çözüm getirecek” dedi.

Yorumlar (0)
27
parçalı bulutlu