Hareketli yaşam şehir turuna katıldılar

Hareketlilik Haftası ve Dünya Otomobilsiz Kentler Günü nedeniyle Sakaryada düzenlenen Bisikletli şehir turuna Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu’da katıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce Şehir Turunda lider sürücü olarak sakarya caddelerinde tur un öncülüğünü çekti...

Sakarya 22.09.2020, 14:12 22.09.2020, 14:18
Hareketli yaşam şehir turuna katıldılar

Avrupa Hareketlilik Haftası ve Dünya Otomobilsiz Kentler Günü münasebetiyle düzenlenen şehir turuna katılan Başkan Ekrem Yüce, “Vatandaşlarımızın hem şehrimizin doğasını hem de kendi sağlıklarını korumak adına ulaşımda bisikleti tercih etmelerini diliyoruz çünkü şehrimiz bisiklet dostu bir şehir ve bizlerde bu amaçla şehrimizde hareketliliği artıracak, bisiklet kullanımını yaygınlaştıracak bir dizi yatırımı hayata geçiriyoruz” dedi.

Hareketli yaşam şehir turuna katıldılar

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Avrupa Hareketlilik Haftası ve Dünya Otomobilsiz Kentler Günü münasebetiyle düzenlenen şehir turuna katıldı. Yeni Cami den başlayıp Millet Bahçesi Nde son bulan şehir turunda Başkan Ekrem Yüce nin yanı sıra Genel Sekreter Mustafa Ak, Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Sakarya Bisiklet ve Doğa Severler Derneği üyeleri, bisiklet severler yer aldı. Bu yıl ‘Herkes için Sıfır Emisyonlu Hareketlilik’ temasıyla düzenlenen bisiklet turunda hareketli yaşam teşvik edildi.

Ekrem Yüce ve Hendek Belediye Başkanı Babaoğlu

Hareketlilik bilinci oluşturulmaya çalışıldı

Şehir turuna bisikleti ile katılan ve program sonunda konuşan Başkan Ekrem Yüce, “Türkiye Belediyeler Birliği koodinasyonuyla şehrimizde düzenlenen Avrupa Hareketlilik Haftasının son etkinliğine katıldık. Bugün ayrıca Dünya Otomobilsiz Kentler Günü. Bizlerde günün anlamına uygun ve vatandaşlarımızda hareketlilik bilinci yaratmak adına pedallarını Yeni Cami den başlayıp Millet Bahçesinde son bulan şehir turu için çevirdik. Vatandaşlarımızın hem şehrimizin doğasını korumak hem de kendi sağlıklarını korumak adına ulaşım tercihlerinde bisikleti tercih etmelerini diliyoruz çünkü şehrimiz bisiklet dostu bir şehir ve bizlerde bu amaçla şehrimizde hareketliliği artıracak, bisiklet kullanımını yaygınlaştıracak bir dizi yatırımı hayata geçiriyoruz” dedi.

Hareketli yaşam şehir turuna katıldılar

Bisiklet alanında bir dizi yatırım hayata geçti

Bisiklet alanında hayata geçirilmesini planlanan ve geçirilen yatırımlardan söz eden Başkan Ekrem Yüce, “Bisiklet yolları ağımızı genişletiyoruz, akıllı bisiklet sistemi ile vatandaşlarımıza ulaşımda bisiklet tercihini sunuyoruz. Ayçiçeği Bisiklet Vadimiz var. Burada Dünyanın sayılı organizasyonlarından bir tanesini olan 2020 Dünya Dağ Bisikleti Maraton Şampiyonasını yakın zamanda Cumhurbaşkanlığı himayelerinde gerçekleştireceğiz. Kısa bir süre kaldı. İnşallah en güzel bir şekilde hem ülkemizi hem de şehrimizi dünya sahnesinde tanıtacağız. Bugün burada hareketli yaşamı teşvik etmek adına düzenlenen şehir turuna katılan tüm bisiklet severlere teşekkürlerimi sunar, vatandaşlarımıza sağlıklı günler dilerim” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)