Ailesini Çok Seven Peygamberin Ümmetiyiz

Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen konferans ile Ferizli’de sevenleri ile buluşan İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu, “Peygamber Efendimiz evini ve ailesini çok severdi. Hz. Muhammed, eşinin sevgisini kendisi için rızık görmüştür” dedi.

Sakarya 20.11.2013, 10:11 20.11.2013, 11:14
Ailesini Çok Seven Peygamberin Ümmetiyiz

 
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu’nun konuşmacı olarak katıldığı ilçe buluşmalarını sürdürüyor. Daha önce Akyazı, Kaynarca, Söğütlü, Pamukova, Hendek ve Erenler’de sevenleri ile bir araya gelen Döngeloğlu, bu kez Ferizli’de “Aile Hayatı” konulu konferans verdi. Ferizli Müftülüğü Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen programa Ferizli Belediyesi Başkanı Ahmet Soğuk, AK Parti Ferizli İlçe Başkanı Cemil Sağlam ve Kadın Kolları Başkanı Yaşariye Döner, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Döngeloğlu Ferizli’de “Aile Hayatı” konulu konferansına katılımcıların Muharrem ayını tebrik ederek başlayan İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu, Resulullah’ın hayatından örnekler verdi. Döngeloğlu, “Peygamber Efendimiz evini ve ailesini çok severdi. Resulullah’ın evinde yokluk vardı o zamanlar. Şimdi biz israfın budalası olmuşuz. Kadınımız bir başka, erkeğimiz bir başka alem olmuş. Ramazan ayında müze ziyaretinde Hz. Fatıma’nın elbisesini gördüm. Hz. Fatıma’nın giydiği elbise. Kalın ipten örülmüş. Koca koca yamaları var. Peygamber kızı Medine’de onunla gezmiş. Melekler cennete sultan ararken, üstündeki elbiseye bakmıyorlarmış demek ki” diye konuştu.

Üstünüm demedi Hz. Muhammed’in aile sevgisine de değinen Yazar Döngeloğlu, “Eşine ben senden üstünüm dememiş bir peygamberin ümmetiyiz. Oysa yer ve gökler onun adı için yaratılmadı mı? Allah Resulü eşine, ben senden üstünüm demedi. Yarış berabere gitti ömürleri boyunca. 1400 yıl önce Peygamber Efendimizin bıraktığı yerde bile değiliz Müslümanlar. Öyle ilerledi ki hikaye o yıllardaki nezaketin topuğuna bile çıkamadık daha. Peygamber Efendimiz ölüm döşeğinde hanımının elini tutmuş ve şöyle demiş; Hatice, Allah beni senin sevginle rızıklandırdı. Hz. Muhammed, eşinin sevgisini kendisi için rızık görmüştür” şeklinde konuştu. Programın ardından Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, Yazar Döngeloğlu’na teşekkür ederek, günün anısına hediye takdim etti.

Yorumlar (0)
18
açık