46 kilometre beton yol yapılacak

Kocaali ve Karasuda yaklaşık 46 kilometreyi kapsayan güzergâhlar silindirle sıkıştırılmış beton ile yenileneceği bildirildi.

Sakarya 29.03.2021, 18:01 29.03.2021, 18:07
46 kilometre beton yol yapılacak
© HENDEK HABER

Şehrin kuzey ilçeleri Kocaali ve Karasuda yaklaşık 46 kilometreyi kapsayan güzergâhlar silindirle sıkıştırılmış beton ile yenilenecek. 16 Nisan Cuma günü yapım ihalesine çıkılacağını ifade eden Başkan Ekrem Yüce, “Kocaali ve Karasu’yu kırsal yol ağlarında alternatif üreten, yerli ve milli kaynaklarla üretilen ve uzun ömürlü olan beton yol uygulamamızla buluşturuyoruz. Hayırlı olsun” dedi.

46 kilometre beton yol yapılacak

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, 16 Nisan Cuma günü şehrin kuzey ilçeleri Karasu ve Kocaali’de hayata geçirilecek beton yol çalışmaları için ihaleye çıkacaklarını açıkladı. İlk uygulaması Pamukova Karapınar’da yapılan, daha sonra Geyve ve Taraklı’da 37 kilometrelik güzergâhlarda gerçekleştiren silindirle sıkıştırılmış beton yol çalışmalarının ardından memnuniyet verici geri dönüşler aldıklarını ifade eden Başkan Ekrem Yüce, Karasu ve Kocaali ilçelerinde de yaklaşık 46 kilometreyi kapsayan arterlerde beton yol çalışmasını hayata geçireceklerini dile getirdi. Yüce, ihale kapsamında 37 bin 785 metreküp silindirle sıkıştırılmış betonun yollara serileceğini ifade etti.

46 kilometre

Başkan Ekrem Yüce, Geyve ve Taraklı’da tamamlanan çalışmalarından duyulan memnuniyetin önemine işaret ederek, “Hemşehrilerimiz beton yol uygulamamızı sevdi. Kırsal yol ağlarında alternatif üreten, yerli ve milli kaynaklarla üretilen ve uzum ömürlü olan beton yol uygulamamızı şehrimizin kuzey ilçeleri Karasu ve Kocaali’ye de taşıyoruz. İnşallah yapım için 16 Nisan Cuma günü ihalemizi gerçekleştireceğiz. Yaklaşık 46 kilometrelik mahalle yollarını silindirle sıkıştırılmış beton ile yenileyeceğiz. Hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
 

Yorumlar (1)
Mahmut 11 ay önce
Sayın ekrem başkan Adapazarından eski belediye olan yeşilyurt ve 17 mahallenin kullandığı ana yolu yapmaya niyetiniz yok otoban için malzeme çrktirdiniz şirketlere olan vatandaşa oldu haram zıkkım olsun attığımız oylar Allahınızdan bulun inşAllah her gün vatandaşın arabalarının lastiği yarılıor rahmetli aziz duran mekanı cennet olsun 15 sene önce asfat yaptı siz yama bile yapmayı beceremiyorsunuz seçim zamanı miting yaparsınız yeşilyurtta ama bundan sonra oy falan yok millete verdiğiniz degerin karşılığını göreceksiniz sizin gibiler yüzünden cumhurbaşkanı zarar görüyor kabakla falan olmaz bu işler sakaryanın siyasi gücünü harcadınız bitirdiniz bukadar bozuk yolu olan başka bir Büyükşehir yok yapamıyorsan kalk o koltuktan
12
parçalı az bulutlu