banner194
banner194

Kesintisiz Takip Ediliyor

İçmesuyu kalitesini kesintisiz olarak takip ettiklerini belirten SASKİ Su ve Kanal İşletme Dairesi Başkanı Seyit Sakallıoğlu, “Arıtma tesislerimizin giriş ve çıkışlarından, şebekelerden sürekli olarak numuneler almaktayız.

Kesintisiz Takip Ediliyor
 İçmesuyu Kalitesi Kesintisiz Takip Ediliyor
Hemşerilerimizin çeşmelerine ulaştırdığımız suyun, dünya standartların üzerinde kalitede ve sağlıklı olduğunu görmekteyiz” dedi. 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Su ve Kanal İşletme Dairesi Başkanı Seyit Sakallıoğlu, Sakarya’da içmesuyu kalitesini kesintisiz takip ettiklerini belirtti. Sakallıoğlu, “Suyun kaynağından temin edilerek, abonelerimize ulaştırılmasının yanında kaliteli içmesuyunun çeşmelerden akıtılması için arıtma tesisleri inşa ettik. Sapanca Gölü’nden su temin edilen ve eskiyen isale hatlarını yenileyerek zaman zaman yaşanan isale hattı patlaklarının önüne geçtik. Şehrimize içmesuyunu kesintisiz bir şekilde ulaştırmak için gece gündüz çalışıyoruz” diye konuştu. 

Eskiyen Hatları Yeniliyoruz
Su ve Kanal İşletme Dairesi Başkanı Seyit Sakallıoğlu, “Sakarya’nın birinci doğal içmesuyu kaynağı olan Sapanca Gölü’nden alınan içmesuyunu, son teknolojilere sahip arıtma sistemi ile arıtarak suyun, aynı kalite ile hemşerilerimize ulaştırması için özveri ile çalışıyoruz. Hemşerilerimizin çeşmelerine daha kaliteli içmesuyu ulaştırmak için aynı zamanda eskiyen içmesuyu şebeke hatlarını da yeniliyoruz. SASKİ olarak amacımız Sakaryalı hemşerilerimizin gönül rahatlığı ile çeşmelerinden su içmesini sağlamaktır”  ifadelerini kullandı. 

Sakarya’da Su Çeşmeden İçilir
Seyit Sakallıoğlu, “İçmesuyunun kalitesini SASKİ olarak kesintisiz olarak takip ediyoruz. Arıtma tesislerimizin giriş ve çıkışlarından, şebekelerden sürekli olarak numuneler almaktayız. Hemşerilerimizin çeşmelerine ulaştırdığımız suyun, dünya standartların üzerinde kalite ve sağlıklı olduğunu görmekteyiz. Sakarya’da su çeşmeden içilir diyoruz. Hemşerilerimiz gönül rahatlığı ile çeşmelerinden suyunu içebilir” diye konuştu. 
Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2016, 00:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER