Hendek’te aydınlatma ayıbı...

Hendek ilçe merkezi ve çevre mahallelerinde aydınlatma lambaları süs ağacından farksız. Akşam saatlerinde karanlığa gömülen cadde ve sokaklar başta hırsızlık olayları olmak üzere her türlü güvenlik tehdidine davetiye çıkarıyor..

MAHALLELERİMİZ 10.04.2015, 17:55 10.04.2015, 18:23
Hendek’te aydınlatma ayıbı...
Hendek’te akşamlar artık yanmadığı için birer süs ağacından farksız olan aydınlatma direkleri vatandaşın tepkisini çekiyor. Uzun zamandır kentin en büyük sorunlarının başında gelen sokak lambalarının gerekli bakımlarının yapılmaması ve gece ilçe merkezi ve ara sokakların karanlığa gömülmesi konusundaki tüm şikayetlere ragmen hiç bir somut adım atılmamış olması tepkileri arttırıyor.

SEDAŞ’a konuyla ilgil bu güne kadar yapılan yüzlerce başvuruya ragmen hiç bir somut sonuç alınamazken akşamın çökmesiyle Hendek’te bir çok cadde ve sokak karanlığa gömülüyor. Özellikle hısızlar için davetiye çıkartan ve şehrin güvenliği açısından da büyük tehdit oluşturan sokak aydınlatmalarında yaşanan bu karartma uygulaması, özellikle Ilgisiz ve sorumsuz bir yönetim anlayışı olduğu eleştirilerini beraberinde getiriyor.


Yorumlar (2)
oktay 7 yıl önce
potansiyel suç ortamı yaratmaktan başka bişey değil
karanlikta sandık 7 yıl önce
ilçeyi başıboş burakan iktidar partileri şu anda sandık planları yapıyor, planlar karanlıkta daha güzel olduğundan bu lambalar böyle, kimsenin umrunda değil yanmış yanmamış vatandaş, su içinde cadeler köstebek yuvası, açın gözünüzü açın verin sandıkta şunların dersini, sandıktan sandığa indikleri yolları 5 yılda bir gören bu zihniyet, göreve geldiğinde kendi dibini aydınlatıp kendi diplerine hizmet ediyorlar
19
kapalı