banner194

Sosyal Ağ Bildirgesi Tuzağı Ortaya Çıktı !

Sosyal Medya platformlarında yakın zamanlarda kol gezen MİT Müsteşarlığı tarafından yayınlandığı iddaa edilen mesaj tüm Sosyal Medya'yı birbirine katarak paylaşım rekorları kırdı.

Sosyal Ağ Bildirgesi Tuzağı Ortaya Çıktı !

MİT Müsteşarlığı adına birçok yalan bilgiler ile karşılaştık. Bunlardan biri de şu aralar Sosyal Medya'yı kasıp kavuran sorun en çok Dünya Devi Facebook'ta görüldü. Bu mesajı bilmeyenleriniz için:

RESMILEŞTI DİKKAT!!!

T.C. Başbakanlık Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğünün 16.02.2016 tarih ve 69471265-010-06/1955 sayılı Milli Güvenliği tehdit eden örgüt ve yapılarla irtibatlı kamu çalışanları hakkındaki Genelge (2016/4) Resmi Gazetede yayınlanmıştır. Ayrıca MİT Müsteşarlığı Sosyal Ağ Bildirgesi doğrultusunda Facebook'un güvenlik açığından ötürü hesabım üzerinde bulunan tüm verilerimin (IP, fotoğraflarım, paylaşımlarım vs.) çarpıtma yolu ve yasa dışı bir şekilde sahte kişilerce kullanılmasından ve doğabilecek tüm zararlardan ilgili Türk Ceza Kanunu maddeleri gereğince Facebook sorumludur. Bu hesabımdan başka bir hesabım olmadığını bildirir ve gereğinin buna göre yapılmasını tarafınıza arz ederim.

NOT: PAYLAŞMAYIN DUVARINIZA YAPIŞTIRIN.


Böyle bir mesaja başından itibaren inanan yüz binlerce kişi var. MİT Müsteşarlığı bu yöndeki mesajı ise "Konunun kurumumuzla bir ilgisi bulunmamaktadır." diyerek belirtti. Paylaşmamızı isteyen mesajın sonunda dikkat çeken husus "NOT: PAYLAŞMAYIN DUVARINIZA YAPIŞTIRIN." resmi bir yazının sonunda çelişkili bir not olduğunu söylemeden geçemeyiz.
Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2016, 19:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER