Yeni Normalleşme döneminde sürdürülmekte olan sokağa çıkma kısıtlamalarına aralıksız şekilde devam ediliyor. Hendek Emniyet Güçlerinin sürdürdüğü denetimlerde kısıtlamaları ihlal edenlere ceza yazıldı.

Hendek İlçe genelinde gerçekleştirilen denetimlerde Vatandaşlar Coronavirus denetimlerine yakalandı. Kurallar uymayan vatandaşlara ekiplerce ceza yazıldı.

Diğer bir husus ise Hendek ilçe genelinde karantinada olması gereken 3 kişinin karantinada olmadığı tespit edilerek 3 kişiye 10.500₺ para cezası uygulandı.

Hendek TEM’de kaza, 2 yaralı Hendek TEM’de kaza, 2 yaralı

İlçe Merkezinde Kalabalık ve toplumun yoğun olduğu alanlarda maske takmadığı belirlenen 13 kişiye toplamda 5.551 ₺ para cezası uygulandı.

Hafta İçi 15/19 Mart ve Haftasonu 21 Mart 2021 tarihlerlerinde uygulanan Sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden toplamda 7 kişiye 6.300₺ para cezası uygulandı.

Diğer bir husus ise oturarak müşteri almaması gereken ve masalara servis yaptığı tespit edilen 4 işletmeye (Lokanta / Kafe / Restoran) 6.150₺ para cezası uygulandı.

Yasak olmasına rağmen açık olduğu tespit edilen 1 kahvehane ve içeride bulunan 9 şahsa toplam 9.000₺ idari para cezası uygulanmıştır.

Buna göre bir haftalık , hafta içi ve hafta sonu olmak üzere kısıtlama tarih ve saatlerinde izinsiz dışarıya çıkan 32 kişi ve 5 işletmeye toplamda 37.501 ₺ idari para cezası uygulandı.