Bin Çeşit Yapı Market

Hendek Polisi Acil Müdahale ve Farkındalık Eğitimi Alıyor

Emniyet Genel Müdürlüğünün tüm personele yönelik hazırladığı eğitim takvimi doğrultusunda "polis müdahale yöntem ve teknikleri, araç durdurma ve güvenli şekilde müdahale ile kişi ve araç arama, intihar saldırılarına karşı farkındalık ve acil müdahale" gibi konularda hizmet içi eğitime tabi tutuluyor.

Hendek Polisi Acil Müdahale ve Farkındalık Eğitimi Alıyor
Bu kapsamda konusunda uzman eğitmenler tarafından  Hendek İlçe Emniyet Müdürlüğü tüm personeline operasyonlarda can kaybının en aza indirilmesi ve tüm birimlerin benzer operasyonlarda başarıyla verilen görevleri eksiksiz yerine getirilmesi için  Emniyet binası eğitim salonunda ve Kapalı Pazar yerinde eğitim verildi.

İntihar saldırılarıyla ilgili farkındalık eğitimi

Son dönemde terör örgütlerin tercih ettiği bir yöntem olarak öne çıkan ve gerek araç gerekse canlı bomba ile gerçekleştirilen intihar saldırıları üzerine polisin farkındalığı artırıldı. Bunun için Hendek İlçe Emniyet Müdürlüğünde çalışan  tüm polislere "İntihar saldırılarına karşı farkındalık" eğitimi verildi.
Söz konusu eğitimde polislere, canlı bomba ile bombalı araç kullanan kişilerin genelinde görülen davranış şekilleri anlatıldı. Eğitimde, canlı bombanın yürüyüş şeklinden, psikolojisine, olay yerine yaklaşımından kıyafet tercihlerine kadar tespit edilen ipuçları ile görevli memurların kısa sürede olaya nasıl müdahale etmeleri gerektiği anlatıldı.
Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2016, 12:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER