Hendek Dünya Şampiyonunu karşıladı

Dünya Şampiyonu Serhat Kırık Hendek’te coşkuyla karşılandı.Hırvatistan’da yapılan Yıldızlar Grekoromen Güreş Dünya Şampiyonası’nda 60 kiloda Dünya Şampiyonu olan, Hendek Belediyesi Güreş İhtisas Kulübü Sporcusu Serhat Kırık, Hendek’te coşkuyla karşılandı.

Hendek Haber 13.07.2018, 18:16 13.07.2018, 18:21
Hendek Dünya Şampiyonunu karşıladı
Dünya Şampiyonu Serhat Kırık, şehir turu atarak, omuzlarda tören alanına getirildi.

Hendek Belediyesi önünde yapılan törene 25. Dönem Sakarya Milletvekili Ali İnci, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, AK Parti Hendek İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu, MHP Hendek İlçe Başkanı Turgut Babaoğlu, ASKF Başkanı Yaşar Zımba, Belediye Meclis Üyeleri, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Murat Acar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Çuhadar, Halk Eğitim Müdürü Necati Tan, İlçe Spor Müdürü Süleyman Akıcı, Hendek Belediyesi Güreş İhtisas Kulübü Başkanı Harun Kaynak, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, antrenörler Sefer Sarı, Zafer Başer, Bekir Yılmaz, sporcular, aileler ve vatandaşlar katıldı.

Dünya Şampiyonu İranlı rakibini 4-1 yenerek dünyanın zirvesine çıkmıştır

Güreş İhtisas Kulübü Başkanı Harun Kaynak törenin açılış konuşmasını yaparak “Bir başarı hikayesinin sonunda yine sizlerle birlikteyiz. Son Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi bir sporcu ile temsil etmiştik. Dünya Şampiyonası için 2 veya 3 sporcu ile temsil edeceğimizin sözünü burada sizlere vermiştik. Bize bu sözü verdiren hocalarımıza ve sporcularımıza olan inancımızdı. Sözümüzü tuttuk ve Milli Takımımızda ülkemizi 3 sporcu ve bir Antrenör ile temsil ettik. Hedefimiz 3 madalya idi. 1 sporcumuz çeyrek final yaptı. Ve bir sporcumuz ise 69 Kiloda ilk maçında Ukraynalı rakibini 3-1, ikinci maçında macar rakibini 5-4, çeyrek final maçında Kırgız rakibini 8-0, yarı final maçında Avrupa Şampiyonu Fransız rakibini 1-0 ve final maçında Dünya Şampiyonu İranlı rakibini 4-1 yenerek dünyanın zirvesine çıkmıştır. Emeği geçen herkesi ve sporcumuzu tebrik ediyorum “ dedi.

Antrenör Sefer Sarı, bir selamlama konuşması yaparak, bugünlere gelmelerinde emekleri olan başta 25. Dönem Sakarya Milletvekili Ali İnci’ye, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü’ye, İlçe Milli Eğitim Müdürüne, Halk Eğitim Müdürüne, siyasi parti temsilcilerine ve Hendek halkına teşekkür etti.

Sporcular kolay yetişmiyor

Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, Dünya Şampiyonu Serhat Kırık’ı tebrik ederek “ Hendek bu meydanlarda bu törenlere alıştı. Bu mutluluğu bizlere yaşatan İstiklal Marşımızı tüm dünyaya dinleten ve bayrağımızı dalgalandıran sporcularımıza teşekkür ediyorum. Bu sporcularımız kolay yetişmediler. Hendek ilçemizde 25. Dönem Milletvekilimizin kurmuş olduğu Güreş İhtisas Kulübünde birçok şampiyonlar yetiştirdik. Dünya Şampiyonasına 10 sporcu  katıldı ve bunların üçü Hendek Güreş İhtisas Kulübü sporcularıydı, bu çok gurur verici bir durum.  Spora ve sporcularımıza destek vermeye devam edeceğiz. Başarıları da hep birlikte göreceğiz. Sporcularımız yetiştiren, antrenörlerimizi, öğretmenlerini ve ailelerini tebrik ediyorum. İlçemize hayırlı olsun “ dedi.  
Ay yıldızlı formayı giymek büyük bir şereftir

25. Dönem Sakarya Milletvekili Ali İnci de bir konuşma yaparak “ Çok uzun bir yoldan geliyoruz. Yola çıkarken, Hendek’ten Avrupa, Dünya ve Olimpiyat şampiyonları çıkaracağız dedik ve Güreş İhtisas Kulübünü kurduk. Bizler bu meydanda her yıl Avrupa ve Dünya Şampiyonluk törenleri devam edecek dedik ve devam ediyor. Dünya Şampiyonasına katılan Berat Büyüktazim ve Mükremin Aktaş da büyük mücadele verdiler. Onları da tebrik ediyorum. Ay yıldızlı formayı giymek büyük bir şereftir. Bu şerefi kazandıran gençlerimizi ve Dünya Şampiyonumuz Serhat Kırık’ı tebrik ediyorum. Gençlerimize daha çok değer verip, Dünya Gençliği üzerinde bir gençlik yetiştirmeliyiz. Şampiyonumuzun hocalarını, ailesini ve kendisini kutluyorum “ dedi.

Konuşmaların ardından, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü,  Dünya Şampiyonu Serhat Kırık’ı ödüllendirdi. Dünya Şampiyonası’na katılan diğer sporcular Berat Büyüktazim ve Mükremin Aktaş’ı da altınla ödüllendirdi. Sporcuları siyasi parti temsilcileri, işadamları ve vatandaşlar da Dünya Şampiyonu Serhat Kırık’a hediye takdim ettiler.   

Program sonunda dev ekrandan şampiyonluğun hikayesi slayt olarak yayınlanarak vatandaşlar tarafından izlendi.
Yorumlar (0)
5
açık
Namaz Vakti 23 Ekim 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı