Hendek CHP Yerel Seçim Hazırlıklarına Başladı

2014 Mart ayında gerçekleşecek yerel seçimler öncesi Hendek İlçe Örgütü’nde aday adayları açıklanmaya başladı.

Hendek Haber 12.01.2013, 16:20 14.01.2013, 00:16
Hendek CHP Yerel Seçim Hazırlıklarına Başladı
 2014 Mart ayında gerçekleşecek yerel seçimler öncesi Hendek İlçe Örgütü’nde aday adayları açıklanmaya başladı. Milletvekili Engin Özkoç, İl Başkanı Ecevit Keleş  ve çok sayıda partilinin katılımıyla düzenlenen aday adaylığı tanıtım programında, Hendek Belediye Başkanlığı için Doktor Yaşar Atik aday adaylığını açıkladı. 


CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, İl Başkanı Ecevit Keleş, Kadın Kolları, Gençlik Kolları, il ilçe yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda partili, Hendek İlçe Örgütü’nde yoğun katılımla gerçekleşen aday adaylığı tanıtım programında bulundu. Programda,  Doktor Yaşar Atik, Hendek Belediye Başkanlığı için Cumhuriyet Halk Partisi’nden aday adaylığını açıklayarak, kendisini partililere tanıttı. Biyografisini partililere aktaran Atik, CHP’nin Hendek’te başarılı olması için var gücüyle çalışacağını belirtti. KARAKADI,” CHP’LİLERİ GÖREVE DAVET EDİYORUM” 


Dr. Yaşar Atik’in aday adaylığını açıklamasıyla birlikte mevcut çalışmalara hız kazandıracaklarını belirten Hendek İlçe Başkanı Selami Karakadı yaptığı açılış konuşmasında,” Haziran ayında göreve geldiğimiz ekibimizle birlikte ilkeli ve seviyeli bir siyaset anlayışı çerçevesinde mücadele gayreti içindeyiz. Amacımız topluma hizmet. Bu doğrultuda Hendek’te CHP bayrağını zirve taşımak istiyoruz. Gerek Hendek halkından gerek partililerimizden bizleri cesaretlendirecek sözler duyuyoruz. Bunlar bizleri umutlandırıyor fakat yetmez, herkes elini taşın altına koymalı. 

Bizler değil elimizi, gövdemizi taşın altına koyduk.” 


HAYDİ GÖREVE 


İlçe Başkanı Selami Karakadı,” Göreve geldiğimiz  bu güne kadar her fırsatta açık olarak ifade ettiğimiz bir konuyu tekrarlamak istiyorum. Önümüzdeki yerel seçimler. Gündemimiz adayların belirlenmesi. Bu açıdan tüm partililerimiz gerek belediye başkanlığına gerekse belediye meclis üyeliğine aday olma hakkına sahiptir. Kapımız, görev almak isteyen her partiliye açık. Adaylar arasında kararı yine hep birlikte ön seçimle vereceğiz. Diyoruz ki, haydi göreve.” ifadelerini kullanan Karakadı, aday adayı olan Yaşar Atik’in bu doğrultuda örnek teşkil ettiğini belirterek Atik’e başarılar diledi. 


TÜRKİYE’DE CHP’NİN İLK ADAY ADAYI


Programın açılış konuşmasının ardından partililere hitap eden Milletvekili Engin Özkoç, Yaşar Atik’in Türkiye ve Sakarya’da belediye başkanlığı seçimlerinde ilk aday adaylığını açıklayan kişi olduğunu belirterek başarılar diledi. Yaşar Atik’in şahsını sunumunda ‘saçlarımın akı’ söylemine atıfta bulunan Özkoç, “Saçlarımızın akı bu millete olan sevdamızdandır. Bundan kimse kuşku duymasın” dedi.  Özkoç, konuşmasının sonunda belediyeciliğin siyasette bulunabilecek en önemli yer olduğuna değinerek CHP’nin Sakarya’da kuşkusuz başarılı olacağını belirtti.


ECEVİT KELEŞ,”YANINIZDAYIZ”


Tanıtım programında konuşan İl Başkanı Ecevit Keleş,” Yerel seçimlere 15 ay kadar bir zaman dilimi var. Bazı arkadaşlarımız, bu programa katılıp katılmayacağımızı sordular, evet katılacağız dedik. Hem vekilimizle hem örgütümüzle katılacağımızı belirttik. Bu bir taraf değil midir diye sordular; hayır, bir taraf değildir. Biz, tüm ilçelerimizde aday adaylığını açıklayan tüm arkadaşlarımızın yanındayız, 24 saat onların hizmetindeyiz. Bize yakışan budur.”


Ecevit Keleş, “Aday adaylığını da belediye meclis üyeliğini de açıklamak isteyen arkadaşlar partilerimize geleceklerdir. Biz de örgütlerimizle onların yanında olacağız. Geçen gün Söğütlü’de daha önceki gün Kaynarca’daydık. Yine diğer ilçeleri ziyaret ettiğimiz aşamada sürekli Cumhuriyet Halk Partisi konuşuluyor. Cumhuriyet Halk Partisi’nin belediyeyi alma ihtimali en yüksek parti konumuna geldiğini vatandaşımız dahi dile getiriyor. AKP bir algı yönetimiyle her tarafta kendisinin ön planda olduğunu sunmasına bakmayın. Cumhuriyet Halk Partisi her yerde; köyde de esnafta da varoşlarda da vardır. Cumhuriyet Halk Partisi olarak tüm aday adaylarımızın yanındayız.”dedi. 
Yorumlar (0)
29
açık