İlçemiz Hendek İş Bankası Önünde ve Merkez Büyük Cami yönüne geçmek isteyen vatandaşların yaya kaldırımı orta alanda yer alan büyük ağacın arkasına kalmakta, budurum nedeniyle karşıya geçmek isteyen vatandaşları görmeyen sürücüler zor anlar yaşıyor. Bu alanın düzeltilmesi için bir vatandaşa aracın çarpması mı gerekiyor…

Hendek Cumhuriyet Meydanında yaşanan bu yaya kaldırımı sıkıntısı sürüyor.

Büyük Camiye gitmek isteyen veya karşıya geçmek isteyen, açık otopark yönüne iş bankasından geçmek isteyen vatandaşların önüne iki seçenek çıkmakta bu iki seçeneğin bir tanesinde yaya kaldırım çizgileri yer alırken, diğer geçiş alanında yaya geçidi çizgileri yer almaması vatandaşı çelişkiye düşüyor. 

Hendek ilçe merkezindeki bu durum iki yıldır çözüm bekliyor...

Hendek Rasimpaşa da icazet töreni gerçekleştirildi… Hendek Rasimpaşa da icazet töreni gerçekleştirildi…

Hal böyle olunca , yaya çizgilerinin dışındaki geçişte karşıya geçmeye çalışan vatandaşları, ortada bulunan ağaç nedeniyle, karşı yönden gelmekte olan otomobil sürücüleri fark edemiyor.

İki yıl önce duruma dikkat çeken ve bu konuda yetkilileri yarılsa da, geçen 2 yıllık süre zarfından bölgede bu konuda hiç bir çalışma yapılmayarak önemsenmemesi her gün riski artırıyor.

Hendek ilçe merkezindeki bu durum iki yıldır çözüm bekliyor...

7 den yetmişe her yaştan vatandaşın kullandığı bu alanda camiye gitmek isteyene yaşlılarımız defalarca yol ortasında ezilme tehlikeleri yaşadı. 

Bir anca aracın önüne çıkan yaya bir otomobilinin çarpma durumunda, şöför haklı yaya ise haksız duruma düştüğünden, ağaçın arka alanından geçişlerin bir şekilde kapatılması isteniyor.

Hendek ilçe merkezindeki bu durum iki yıldır çözüm bekliyor...

Yaya ve yol güvenliği için yaya geçidinin tek noktadan olması gerekmekte.