Hendek de rüya projeye ilk kazma vuruldu

Hendek Belediye Başkanı Ali İnci’nin seçim beyannamesinde söz verdiği Uludere Çayı Rekreasyon Projesi için ilk kazma vuruldu.

HENDEK BELEDİYESİ 22.11.2011, 13:30
Hendek de rüya projeye ilk kazma vuruldu

 Hendek Belediyesi’nin Uludere Rekreasyon Projesi hayata geçiriliyor. Rüya projeye ilk kazma vuruldu.


Mustafa Asım İlköğretim Okulu ile eski İtfaiye Köprüsü arasında kalan çalışmalar başladı. Geçtiğimiz günlerde ihalesi yapılan projenin yaz sonuna kadar bitirilmesi hedefleniyor. Dere ıslahının yapılacağı, derenin iki yakasında sosyal alanları( oturma alanları, çocuk oyun grupları, fitness parklar) ve yürüyüş parkurlarının (tartan Pist)oluşturulacağı projede2’si araçlara açık 5 köprü inşa edilecek.

“İlçemizin her köşesine ayrı farklı proje uyguluyoruz”

Uludere Çayı üzerinde bulunan eski köprülerin yıkımı yapılırken yeni köprülerin yapımı ve dere ıslahı çalışması da start aldı. Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, Uludere Çayı Rekreasyon Projesi’yle birlikte Hendek’in yeni bir yaşam alanına daha kavuşacağını belirtti. Başkan İnci, “Biz ilçemizin her noktasına farklı proje uygulayarak gelişim ve değişimi ilçemizin tamamına yaymaya çalışıyoruz. Bizim için ilçemizin her noktası aynı değerdedir. Bayraktepe Tesislerimizi Yeşiller Mahallesi’ne, Ticaret Merkezi’ni Yenimahalle’ye, Hendek Gençlik Merkezi, Kapalı Yüzme Havuzu Kompleksi’ni Altmışikievler Mahallesi’ne, Noksel İlköğretim Okulu’  nu Mahmutbey Mahallesi’ne yapmamız bu örneklerden birkaç tanesidir. Uludere Çayı Rekreasyon çalışması ıslahı ile sosyal alanları ve üzerine yapılacak köprüleri ile bölgenin örnek projeleri arasında gösterilecektir. ”dedi.


Yorumlar (0)
1
açık