Hendek Belediye Başkanı İNCİ den kandil mesajı

Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, başta Hendekliler olmak üzere tüm İslam aleminin Mevlid Kandili’ni kutladı.

HENDEK BELEDİYESİ 23.01.2013, 17:03 23.01.2013, 18:20
Hendek Belediye Başkanı İNCİ den kandil mesajıHendek Belediye Başkanı Ali İnci, başta Hendekliler olmak üzere tüm İslam aleminin Mevlid Kandili’ni kutladı.


Peygamberimizi anlatan en güzel kavramların başında rahmetin geldiğini, insanların yüreklerindeki bu değeri harekete geçirmeleri gerektiğini belirten Başkan İnci, mesajında şunlara değindi:


“Başta Müslümanlar olmak üzere tüm insanlığın yüreklerindeki merhamet duygularını harekete geçirmeleri gerekmektedir. Bu hareket, insanlara değer verilerek, çocuklarımızın gözetilmesini, yaşlılara saygı gösterilmesini, hastaya, yoksula, düşküne, mazluma yardım ederek, insanlık onuruna yakışır bir ortamın sağlanmasına katkı vermektir.


Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimizin doğum günü olan Mevlid Kandili’nin; tüm dünyada şefkat, sevgi, hoşgörü, adalet ve huzurun hakim olmasına, özellikle komşu ülkelerde akan kardeş kanlarının durmasına vesile olması dileklerimle, başta Hendekli hemşerilerim olmak üzere milletimizin ve tüm İslam Alemi’nin Mevlid Kandili’ni tebrik ediyorum.”
Yorumlar (0)
20
açık