Bir süredir Hendek Siyasetini Yeşilyurt Mahalle Sakinlerinin Okulumuz kaydırıldı söylemleri meşgul ederken, Hendek Ak Parti İlçe Başkanlığından Bölge Halkının İstifaların Başlaması üzerine ilçe başkanı Hasan Serdar Baykal Facebook hesabından bir açıklamada bulundu

Bir süredir Hendek Siyasetini Yeşilyurt Mahalle Sakinlerinin Okulumuz kaydırıldı söylemleri meşgul ederken, Hendek Ak Parti İlçe Başkanlığından Bölge Halkının İstifaların Başlaması üzerine ilçe başkanı Hasan Serdar Baykal Facebook hesabından bir açıklamada bulundu.

"Kıymetli hemşehrilerimiz; Yeşilyurt Mahallemizde yıkılan okulun, yapımı devam eden Ziya Gökalp Okuluna kaydırıldığı hususu doğru değildir. Projede yazan isim o bölgeye yapılacağı anlamına gelmemektedir. Kaldı ki proje eklerinde okulun açıkça Kemaliye Mahallesi 21 Ada 64 Parsele yapılacağı belirtilmiştir. Yeşilyurt’ta yıkılan okul 4 derslikli olup, Kemaliye Mahallesine yapılan okul 16 dersliklidir.

Yeşilyurt’ta bu büyüklükte okula ihtiyaç olmadığı gibi, mevcut arsaya sığmasıda mümkün değildir. Yeşilyurt’ta 4 derslikli okulun yıkılmasından sonra dahi, mevcut binalarda eğitim aksamadan devam etmiştir. Öğrencilerimizin herhangi bir mağduriyeti olmamıştır. İlerleyen zamanda planlama doğrultusunda Yeşilyurt’a 6 veya 8 derslikli okul yapılacaktır. Kamuoyuna saygıyla arz ederiz.

Hasan Serdar Baykal

Hendek Ak Parti İlçe Başkanı"

Namlı Programa Katılan Hendek STK’larına Teşekkür Etti. Namlı Programa Katılan Hendek STK’larına Teşekkür Etti.