Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SÜBÜ) kariyer zirvesine katılan Hayat Arama Kurtarma, faaliyetleriyle ilgili ziyaretçilere önemli bilgiler aktardı. Afet durumlarında arama kurtarma faaliyetlerinin ne kadar kritik olduğu vurgulandı

Hendek Meslek Yüksekokulu, 14 Mart'ta düzenlediği kariyer zirvesiyle öğrencileri sektör temsilcileriyle buluşturdu. Etkinlik kapsamında birçok firma stant açarken, öğrencilerin proje ve tasarımları da sergilendi. Zirvede, çeşitli etkinliklerin yanı sıra önemli bilgilendirme sunumları da yapıldı.

Hayat Arama Hendek MYO Kariyer Zirvesine katıldı…

Hayat Arama Kurtarma ekibi, zirve katılımcılarına acil durumlarda gerçekleştirdikleri operasyonlar hakkında detaylı bilgiler verdi. Ziyaretçiler, ekip üyeleriyle etkileşim halinde olup, arama kurtarma faaliyetlerinin karmaşıklığı ve önemi konusunda bilinçlendi.

Kariyer zirvesi, öğrencilerin iş dünyasıyla buluşmasını sağlamanın yanı sıra, toplumsal farkındalığı artırmak amacıyla da değerli bir platform sağladı. Hendek Meslek Yüksekokulu, geleceğin profesyonellerini sektörle buluşturarak, öğrencilerin kariyer yolculuklarında önemli bir adım atmalarına katkı sağlamaya devam ediyor.