Derneğimiz Sakarya Hendek'te görme engellilere yardım amacı ile 2016 yılında Hendek’te kurulan Gören Derneği Başkanı Zafer Arınel kalp krizi sebebi ile vefat etti.

Derneğimiz Sakarya Hendek'te görme engellilere yardım amacı ile 2016 yılında Hendek’te kurulan Gören Derneği Başkanı Zafer Arınel kalp krizi sebebi ile vefat etti

Derneğimiz Sakarya Hendek'te görme engellilere yardım amacı ile kurulmuştu. Dernek yerel ulusal düşünüp, Kademeli olarak tüm Türkiye'de hizmet vermeyi amaçlıyordu. Kuruluşunda birçok sosyal düşünceli engelli ve gönüllünün desteği ile oluşmaktaydı.

Aslen Hendekli  olup, İsviçre Basel de  ikamet Eden, Merhum Mustafa Asım Arınel’in oğlu, Merhum Mehmet Tamtabak’ın yeğeni, Ahmet Tamtabak’ın halasının oğlu, Rahmi, Yaşar ve Merhum Sami Çakmak’ın Teyzesinin oğlu, Gören (Görme engelliler) Derneğin kurucusu ve Başkanı, Mine Arınel’in eşi, Zafer Arınel  vefat etmiştir .

Bugün Hendek'te Vefat Edenler 11 - 08 - 2022 Bugün Hendek'te Vefat Edenler 11 - 08 - 2022

Cenazesi bugün Saat 11:00'da Tepecik Camii yanındaki hanesinde kılınacak cenaze namazına müteakip İlçemiz Aile Kabristanlığına defnedilecektir .

Zafer Çakmak vefatla ilgili bir mesaj yayınladı. “Aslen Hendek ‘li olup İsviçre Basel de yaşayan Avrupa da Görme engelliler için ilk yazılım ve cihaz geliştiren ülkemizde de GÖREN Derneğini Kuran ve bir çok görme engelliye yardım sağlayan , Rahmetli Babamın Teyzesinin oğlu , Benimde isim babam , ZAFER ARINEL amcamızın kalp krizi sebebi ile vefat ettiğini derin üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayım. Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah.”

Merhuma Allah'tan rahmet acılı Arınel Ailesine ve yakınlarına Hendek Haber ailesi olarak Başsağlığı dileriz.