Eski TMO Binası Sakarya Sanat Merkezi’ne dönüşüyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Her alanda en iyi hizmeti verme duygusu ile hareket ediyor Sakarya’mızı güzelleştiriyoruz. Eski TMO Binası’nı Sanat Merkezi’ne dönüştüreceğiz. Şehrimizin kültür sanat yaşamına renk getirecek projemizin ihale tarihi belli oldu. Hemşerilerimize hayırlı olsun” dedi.


Büyükşehir Belediyesi birbiri ardına projeler üretiyor, ihaleler gerçekleştiriyor. Bu kapsamda Eski TMO Binası’nın Sanat Merkezi’ne dönüştürülmesi yapım işi de ihaleye çıkıyor. Şehrin estetiğini daha da güzelleştirmek için çağdaş kent vizyonu ile çalışarak modern projeleri hayata geçirdiklerini kaydeden Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Mevcut haliyle şehir estetiğini olumsuz yönde etkileyen, terk edilmiş bir harabe görüntüsü veren bu alanda, Büyükşehir Belediyesi olarak yapmayı planladığımız çalışma neticesinde, şehrimize yakışır modern bir görünüm ortaya çıkacak. Çok güzel, modern bir Sanat Merkezi’ni Sakarya’mıza kazandıracağız” dedi. 

Modern Sanat Merkezi

Arazinin 5 bin 230 metrekare olduğunu belirten Başkan Zeki Toçoğlu, “Belediyemize tahsis edilen yerde modern bir Sanat Merkezi olacak. Bu sayede Sakarya’nın kültür ve sanat yaşamına yeni bir renk getireceğiz. Biz her zaman ifade ediyoruz, bizim amacımız halkımızın daha huzurlu ve mutlu bir şehirde yaşamasına imkân sağlayacak projeleri hayata geçirmektir. İnşallah en kısa sürede inşa edeceğimiz Sanat Merkezi sayesinde vatandaşlarımıza daha güzel hizmetler sunacağız. Sakarya Sanat Merkezi ihalesini 6 Nisan’da gerçekleştiriyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak şehrimiz açısından büyük önem arz eden ve halkımızın hizmetine sunulacak olan bu arazinin Büyükşehir Belediyesi’ne devri konusunda desteklerini esirgemeyen Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Sayın Bakanımız Mehdi Eker’e ve Sayın Milletvekillerimize tüm Sakaryalılar adına şükranlarımızı sunuyoruz” diye konuştu.

İhale 6 Nisan’da

Eski TMO Binası’nın Sakarya Sanat Merkezi’ne dönüştürülmesi yapım işi ihalesi, Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu’nun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile gerçekleştirilecek. İhale 06.04.2012 Cuma günü, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Encümen Salonu’nda yapılacak. İhale için ayrıntılı bilgiye; Fen İşleri Dairesi Başkanlığı 282 38 20 numaralı telefondan ya da Büyükşehir kurumsal web sitesi ihale duyuruları bölümünden ulaşılabilir.