Başkan Yüce: “Konut Sakarya A.Ş ile güvenli yapılar inşa edilecek”

Yüce, “Hemşehrilerimizin yaşam kalitelerini yükseltmek, çeşitli yeniliklerin yanı sıra çevreye duyarlı yapılar inşa ederek bu alanda özel çalışmalar gerçekleştireceğiz. İlk adımımızı attık. Hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ocak Ayı Olağan Meclis Toplantısı Sosyal Gelişim Merkezi'nde gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce nin başkanlığında yapılan toplantıya 49'u ana gündem 15'i ise ek gündem maddesi olan toplamda 64 madde karara bağlandı. Başkan Ekrem Yüce, şehrin kentsel dönüşüm çalışmalarına öncülük edecek Konut Sakarya A.Ş nin müjdesini Ocak meclis toplantısında paylaştı. 

Belediye den  “Konut Sakarya”   projesi geliyor-2

Kentsel dönüşüme ivme kazandıracak

Daha önce kentsel dönüşüm çalışmalarıyla ilgili Ocak ayını işaret eden Başkan Ekrem Yüce, Konut Sakarya A.Ş ile dönüşüme ivme kazandıracaklarını, vatandaşların hayatına konfor katacak, çevreye duyarlı, modern yapılar inşa edileceğini ifade etti. Başkan Yüce, bu önemli adımın hayırlı olmasını temenni etti. 

Konut ihtiyacına Büyükşehir çözümü

Konut Sakarya A.Ş ile Büyükşehir Belediyesi kendi bünyesinde bulunan alanlarda konut inşa edip, piyasayla buluşturacak. Aynı zamanda Büyükşehir’e ait konut arazileri kat karşılığı olarak Sakaryalı müteahhitler tarafından da inşa edilecek. Konut piyasasında yaşanan daralmaya Konut Sakarya A.Ş ile çözüm üreteceklerini belirten Yüce, şirketin kurulmasına katkı sağlayan meclis üyelerine teşekkür etti.

Belediye den  “Konut Sakarya”   projesi geliyor-3

Şehirleşme çalışmalarına öncülük edecek

Başkan Yüce, Sakarya Konut A.Ş ile şehirleşme çalışmalarına öncülük edecek uygulamaları hayata geçireceklerini ifade ederek, “Hemşehrilerimizin yaşam kalitelerini yükseltmek, çeşitli yeniliklerin yanı sıra çevreye duyarlı yapılar inşa ederek bu alanda özel çalışmalar gerçekleştireceğiz. İlk adımımızı attık. İnşallah şirketin diğer tüm işlemlerini tamamlayarak, kısa sürede eyleme geçeceğiz. Hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Meclis gündemi

64 maddelik meclis gündeminde 44. ve 45. madde hukuk komisyonuna, 50 ile 61. ve 64. maddeler imar komisyonuna havale edildi. Toplantıda gündeme alınan 59 madde ise komisyonlardan geldiği şekliyle kabul edildi. Meclis toplantısı yapılan oylama ve ilçe komisyon raporlarının incelenmesi sonrasında son buldu.