GÜÇLÜ OLMAK 
Hendek Belediye Başkanlığı’ndan istifa ederek Adalet ve Kalkınma Partisi’nden milletvekili aday adayı olan Ali İnci Sakarya Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret ederek yönetim kurulu üyeleriyle sohbet etti. Ali İnci Ankara’ya eli güçlü olarak gitmek istediğini belirtirken “ Ben Ankara’da güçlü bir şekilde Sakarya’ya hizmet etmek istiyorum. Cevat Ayhan, Nevzat Ercan ve Ersin Taranoğlu nasıl hizmetleriyle anılıyorsa ben çok daha fazlasını yaparak, ben de onlar gibi anılmak istiyorum” dedi. 
DESTEK İSTEDİ 
Hendek’te bir ilçe belediye başkanı olarak verdiği hizmetlerin ortada olduğunu belirten İnci” Ben Hendek’ten Türkiye’nin dört bir yanında ihtiyaç nerde varsa oraya uzanmaya çalıştım. Sadece Türkiye değil Türk dünyasında da bir çok ülkede soydaşlarımıza hizmetlerim olmuştur. Ben Ankara’da iktidar partisinin gücüyle ilime, ülkeme ve Türk dünyasına hizmet etmek istiyorum. Sakaryalıların bana ve partime vereceği desteğin karşılığı emin olun hizmet olacaktır” şeklinde konuştu. 
PLAKET VERİLDİ 
Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezai Matur da Ali İnci’nin Belediye Başkanlığı görevi sırasında yaptıkları çalışmaları takdirle karşıladıklarını belirtirken “ Milletvekili aday adaylığınızla Hendek’in kaybettiğini, Sakarya’nın kazandığını düşünüyorum. Seçilmeniz halinde Sakarya’ya çok şey katacağınıza inanıyorum” dedi. Matur İnci’nin belediye başkanlığı döneminde Sakarya basınının iyi ve kötü gününde hep yanında olduğunu belirterek kendisine SGC’ye olan katkıları nedeniyle bir plaket takdim etti.