Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, “Asfaltsız yol kalmayacak” sloganıyla yürütülen yol yapım ve onarım çalışmalarını yerinde incelemek için gittiği Pamukova Gökgözde finişerin direksiyonuna geçerek, “Şehrin dört bir yanına eşit hizmet anlayışıyla gündüz - gece demeden yenilemeye, inşa etmeye devam ediyoruz” dedi. 


Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, ‘Sakarya’da asfaltlanmamış yol bırakmayacağız’ sloganıyla yürütülen asfalt çalışmalarını yerinde inceliyor. Şehrin her noktasında, tüm ilçelerinde gündüz-gece demeden çalışan YOL-BAK ekiplerini çalışma alanında ziyaret eden Yüce, Pamukova Gökgöz de devam eden asfalt serim mesaisine katıldı. 

“Asfaltsız yol kalmayacak” sloganıyla yürütülen yol yapım ve onarım çalı maları sürüyor

Yüce’ye ziyareti sırasında Pamukova Belediye Başkanı Güven Övün, AK Parti İlçe Başkanı Aziz Burak Çelik, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Yasemin Turan, YOLBAK ekipleri eşlik etti.

Doğaya, toprağa yatırım
Bulundukları noktada bin 200 metrelik yola 500 ton sıcak asfalt serdiklerini ve bu işlem öncesinde altyapı, üstyapı ve kaldırım yenileme işlemlerini tamamladıklarını kaydeden Yüce, finişerin direksiyonuna geçerek asfalt döküm işlemini bizzat yaptı. 

Bölge halkıyla bir araya gelen, istek ve talepleri dinleyen Başkan Yüce, “Halka hizmet, hakka hizmettir” şiarıyla yorulmadan çalışmaya devam edeceklerini ifade etti. Özellikle sahip oldukları coğrafyanın eşsiz kaynaklarından faydalanarak, doğaya zarar vermeden toprağa yatırım yaptıklarını belirten Yüce, tarımsal kalkınma projelerine atıfta bulundu. 

“Asfaltsız yol kalmayacak” sloganıyla yürütülen yol yapım ve onarım çalı maları sürüyor

Toprağa, doğaya zararsız yatırım
Yüce, “Sakarya aşkıyla kentin her noktasında önemli işler yapmaya çalıştık. SASKİ marifetiyle Gökgöz Mahallemizde kesintisiz içme suyu için ekiplerimiz altyapıyı yenileyerek kayıp kaçak oranını da en aza indirdi. Sadece altyapı değil tarım alanında ilçemizin bize sunduğu verimliliği kullanarak Bakacak Mahallemizde önemli bir çilek tarlasını hayata geçirdik. Sakarya'nın eşsiz doğasına zarar vermeden, bu bereketli topraklara yatırım yaparak üretimin ve istihdamın bir parçası haline getirmeye devam edeceğiz” dedi.

“Asfaltsız yol kalmayacak” sloganıyla yürütülen yol yapım ve onarım çalı maları sürüyor

Bölgemize hayırlı olsun

Başkan Yüce, “Bizler Sakarya’yı ilmek ilmek dokuyoruz. Göreve geldiğimiz günden itibaren kollarımızı sadece şehrimizi yenilemek adına sıvadık. Bu düstur doğrultusunda sadece bir ilçemizi değil 16 ilçemizi eşit şekilde yeniliyoruz. Büyükşehir olarak bugün Gökgöz Mahallemizdeki asfalt eksiğini kapatmak için buradayız. Yapılan yatırım mahallemize ve bölgemize hayırlı olsun” diye konuştu.